Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti milyen napi vitamint...

Ti milyen napi vitamint szedtek? Mi az, ami ár-érték arányban a legjobb?

Figyelt kérdés

Online is keresgéltem akár külföldről rendelve, de minimális különbségeket találtam összetételben és árban. Ti tudtok olyat, amire kiszámoltátok hogy különösen megéri?

Pl ha olcsó vitamin, akkor eddig a myprotein napi vitaminja tűnik a legjobbnak, angliából rendelve szállítással is, viszont kevés az összetevő.

Ha csak az összetételek teljességére nézem, akkor a lenkei féle az kimaxolja az engedélyezett szintet minden vitaminból és kellően sokféle is van be, de abban egyrészt nem bízok, másrészt tizedannyiért is van vitamin napi vitamin csomag.


Tehát nektek van valami, ami különösen bevállt árban és összetételben is?



2020. febr. 13. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Évek óta reggel egy kicsavart narancslébe teszek 1 db. multivitamin tablettát.
2020. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
De minek? A D-vitaminin kívül teljesen feleslegeges bármi mást is szedni, mert felvesszük táplálékkal.
2020. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Rendszeresen szerintem is felesleges szedni. A Lenkei szerintem brutal túladagolás...nekem esdig minden orvos a Supradynt ajánlotta, de nem rendszeresen csak időszakosan
2020. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Biológusként írom nem laikusként, hogy nincs mindenki számára ideális vitaminkomplex. Teljesen egyedi. Szervezet, életkor, tesfelépítés, életmód, táplálkozás függő. Ha valakinek van valami alapbetegsége az is módosíthat a vitaminszükségleten. Én pl. Vegetárianus vagyok és nő. Ezért nekem rendszeresen kell vasat és cinket bevinnem külön, mert bármennyire figyelek a taplálkozásomra hiány alakult ki ha nem pótolom. Sajnos a vas mellekhatása a kálcium hiány lett így azt is pótolnom kell ami mellé meg magnezium is kell, hogy hasznosuljon. Télen szoktam D vitamin cseppeket enni. Nyáron a napot választom. De ha ennék húst akkor pl. Ezekre nem lenne szüksége. Van akinek meg növényekből is olyan jól hasznosulnak ezek a dolgok, hogy nem szorul taplálékkiegészítőkre. Egy dohányos aki mellette finomított szénhidrátokon él pl. C vitamin vagy A vitamin hiányos lehet. Egy sportolónak megint másra van szüksége. Szóval látatlanban nem igazán lehet vitaminokat ajánlgatni. Mindenkinek csak arra van szüksége amiből hiánya van. Néha nehéz rájönni miből van kevés. Pl. Hónapok óta izomrangasaim voltak testszerte. Az orvos sem tudta mitől. Magneziummal tömtek amitől még rosszabb lett. Sokára jöttem rá, hogy a kalcium hiány okozta. El is múlt ahogy szedni kezdtem. Próbálj figyelni antestedre és tajekozódj melyik vitaminnak mik a hiánytünetei. A túladagolás is káros

Érted? :)

2020. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
A D vitamin kivételével minden vitamint be lehet vinni természetes úton. A D vitamint csak nyáron termeli a szervezetünk a napsugárzás hatására. Én ezért csak azt szedem. Abból is az Eurovit Olvia D-t. Ha nő vagy szedhetsz vasat (bár az nem vitamin).
2020. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:

Azért én megnézném, hogy az a termék, ami szerinted megéri, nem követi-e el ezeket a népszerű agyrém szarvashibákat:

- egymás felszívódását akadályozó hatóanyagokat tartalmaz - pl. vas, magnézium, kalcium

- az ásványi anyagok rosszul felszívódó formákban vannak benne, pl. magnézium-oxid, vas-szulfát, kalcium-karbonát, cink-oxid, nátrium-szelenit stb.

- nincs benne elég D-vitamin

- elegendő benne a D-vitamin, de nincs benne K-vitamin

- túl sok benne az A-vitamin

Népszerű tévhit, hogy az a jó készítmény, amiben sokféle hatóanyagból jó sok van. Pedig a dolog nem ilyen egyszerű, de legalább a gyártónak jól jön, mert telepakolja a cuccát jó sok hatástalan valamivel és akkor jó sokan meg is veszik. Ezért a kérdésedet érdemes lenne kicsit pontosítani, hogy olyan multit szeretnél, ami elköveti a fenti hibákat és így nagy valószínűséggel csak pár vitamin hasznosul belőle, a többi meg csak átutazik? Mert ilyet itthon is kapsz olcsón, a multik 95%-a ilyen. Vagy inkább olyat, amiben lehet hogy kevesebb cucc van, de talán pont azért, hogy ne akadályozzák egymást a felszívódásban? Ilyen jól összerakott multiból nagyon kevés fajta van, és az áruk nagyon tükrözi is a minőségüket.

2020. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, mi a neve annak a vitaminnak, amit javasolsz? Priviben is irhatsz. Köszi
2020. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!