Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert alszok keveset?

Miert alszok keveset?

Figyelt kérdés

20 eves lany vagyok es minden ejjel 3 orat alszok.

Olvasok elalmosodok aztan forgolódok.

Altot is szedek azzal se megy.

Van valakinek alvasproblemaja?



2020. febr. 14. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet.


Napkozben szoktal aludni?

Minden nap ugyanakkor fekszel le?

Mikor vacsorazol, es mit?

Mennyi kavet iszol egy nap?

Van rendszeres lefekves elotti esti rutinod?

Mit olvasol lefekves elott: konyvet vagy elektronikus eszkozrol valamit?

Van valamilyen kronikus betegseged? Egyes betegsegek is okozhatnak alvaszavarokat, pl. reflux, pajzsmirigy alulmukodes.


Egyebkent igen, nekem volt alvasproblemam, es nalam ezek valtak be:

- csak reggel kavezok, napkozben nem

- nem fekszem le napkozben aludni 10 percre sem (nekem ez ment a legnehezebben, de ha sikerul, akkor ejszaka sokkal melyebben alszom)

- vacsorara megprobalok valami konnyu etelt fogyasztani

- kiszelloztetem este a haloszobat (ha jo ido van, be se csukom az ablakot, ejszakara nyitva hagyom)

- odakeszitek az agy kozelebe mindent, amire szuksegem lehet ejjel (nyaron vizet, telen plusz takarot, zsebkendot, stb.) igy nem kell kimasznom az agybol ha fazok, szomjas vagyok, ilyesmi

- furdes utan azonnal irany az agy! nem maszkalok, nem pakolaszok pizsamaban, hanem rahangolodom a lefekvesre

- az agyban mar nem veszem a telefonomat kezbe, csak amig beallitom az ebresztot. Kikapcsolom a wifit is (kulonben ejszaka is pittyeg)

- legtobbszor siman ki is dolok, de ha nem vagyok almos, akkor meg konyvbol olvasok egy-ket fejezetet.

- legkesobb 11-kor a konyvet is lerakom, es lekapcsolom a lampat.


Aztan vannak olyan napok, amikor nehezebben megy az elalvas (menzesz alatt, teliholdkor, stresszes idoszakban stb.), olyankor iszok vacsora utan valami alvas segito teat (pl. citromfu, kamilla) es hasznalok levendulas parna sprayt.

2020. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs, de akinek ezek a praktikák beválnak nem alvászavaros.
2020. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!