Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édesgyökér teát inni lehetsége...

Édesgyökér teát inni lehetségesen fennálló kortizol hiányra?

Figyelt kérdés

Alcsony a progeszteron szintem és ciszták vannak mind 2 petefészkemben. Biztosra merem állítani,hogy a túlzott stressz okozta mindezt. Nincsen inzulinrezisztenciám, voltam 3 pontos terhelésen, nincs PCOS-em. Sajnos olyan élethelyzet állt fel 2019 elején,hogy akkoriban sok stressz ért és végig kísérte az egész évemet. Szerintetek ihatok napi 1 bögre édesgyöker teát,hogy növeljem a kortizol szintemet? Napi rendszerességgel mozgok és oda figyelek az étkezésre. Napi 5x eszek megfelelő időben megfelelő felszívódású ételeket,hogy támogassam vércukor szintemet. Mivel a kortizol bele szól az cukorháztartásba is, így jobbnak láttam picit oda figyelni az étkezésre is.

Szerintetek gondot csinálok azzal ha elkezdem inni ezt a fajta teát?

Előre is köszönöm a választ!



2020. febr. 20. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A túlzott stressz magas kortizolt okoz.
2020. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de egy idő után kimerül es a magas kortizol szintet felváltja a hiány. Vagyis mellékvese kimerülést okoz —> kortizol hiány.
2020. febr. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!