Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert mas mindig a vernyomasom?

Miert mas mindig a vernyomasom?

Figyelt kérdés

Ma kivsncsisagbol van itthon egy rendes felkaros vernyomasmeronk es megmertem. 11 ora korul megmertem 148 volt mondom jezusom. Utana 10 perc mulva ujra mar csak 138. 1 ora mulva 121. Most ebben a pillanatban ujra megmertem 132/77/68


Most akkor mivan?


2020. febr. 22. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
te azt hiszed, hogy ugyanazon a nyomáson működik minden egész nap, akármit csinálsz? fekszel, futsz, kávézol, eszel, iszol? meg hát amúgy is...
2020. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze ertem en nyilvan nem , hulyenek ne nezz azert. De volt regen hogy orvos merte (haziorvos ne kerdezzetrk miert mikor azzal mentem be hogy nathas vagyok) es ott is volt hogy 138 volt erre elkezdi hogy ez magas, vernyomas csokkentot kene szednem. Utana itthon meregettem sokszor volt hogy 120 volt , volt hogy magasabb , volt ikor 110. Tehat akkor mikor kene merjem ? Vagx most mivan?
2020. febr. 22. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Nm mikor,hanem hogyan! Ülj, vagy feküdj le 5-10 percere és csak utána mérd meg. És az a legtöbb embernél természetes,hogy az orvosnál kicsit magasabbat mérnek. Ennek oka az úgynevezett "fehér köpeny szindróma,ami nem jelent magasvérnyomás betegséget.
2020. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja! És a vérnyomás egy változó dolog,akár percenként is más lehet. Az a lényeg,hogy a normál értékeken belül legyen.
2020. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vérnyomás mindig változik.
2020. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lol megmertem most is , 119/70/68


Nem ertem.en ezt tenyleg

2020. febr. 22. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:
jajj, az orvos engem is elküldött laborba, hogy magas, csak mert egy kánikulai napon mentem hozzá, amikor siettem amúgy is- folyt a víz rólam, szemceruza se akart normális lenni, -hogy tőle még beérjek a kormányablakba jogsit hosszabbítani.
2020. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz még mindig? A vérnyomás egy állandóan változó dolog. Függ fizikai behatástól, stressztől,meleg-, hidegfronttól, időtől. Nyugalmi helyzetben természetesen alacsonyabb,mint ha éppen izgulsz, ideges vagy, éppen tettél akár csak 5 lépést is. Ezért nem mindegy,hogy hogyan méri valaki. A normális vérnyomás 100/60 és 140/90 Hgmm között változik az előzőek függvényében,de komoly fizikai terhelésre ennél magasabb is lehet és még akkor sem beszélünk magasvérnyomás betegségről.
2020. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es kánikulai napokon,amikor izzad az ember,akkor alacsonyabb szokott lenni a vérnyomás,mint télen,vagy hidegben. Az erek is összehúzódnak,vagy kitágulnak attól függően,hogy hideg vagy meleg van. Hidegben összehúzódnak és emelkedik a vérnyomás, melegben kitágulnak és csökken a vérnyomás.
2020. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!