Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi állhat a rossz közérzetem...

Mi állhat a rossz közérzetem hátterében? 19/L

Figyelt kérdés

Úgy 4-5 hete elkezdtem első órán szédülni, nagyon kalapált a szívem, fájt a fejem, húzó érzést éreztem a fejemben oldalirányba, ha nem kapaszkodok a padba, tuti elesek. Féltem,hogy elájulok. Lementem a suliorvoshoz, de nem volt ott a vérnyomásmérôjük, így csak meghallgatott , de 140es vérnyomásra és 100-as pulzusra tippelt. Ez az egész azon a héten minden hétköznap jelentkezett,kezdtem megijedni,az iskolában is alig tudtam írni,mert nagyon bizonytalan voltam. Először csak ülés közben szédültem,majd állva is.

Otthon mértem a vérnyomást, systoles 130-150 között volt , dyastoles 75-95, pulzusom 95-125 között változott. Ezeket inkább reggel, délelőtt és ebéd után mértem,este nem nagyon.

Így ment a hét,majd pénteken elmentem orvoshoz (02.07.), elvittem a mért értékeket, kb.legyintett és nagy nehezen adott egy laborbeutalót. Megmértük a vérnyomásom: 160/95/133 kérdezte,mondta,hogy biztos csak izgulok. Úgy zsibbadt akkor is mindkét kezem,hogy fú... rettenetesen éreztem magam. első körben ennyit tudunk tenni,azt mondta. Elmentem a teljes vérképet megcsináltatni és abból nem derült ki semmi,volt 4db *-om, ezeknél az értékeknél:

-Hematokrit

-Koleszterin

-Triglicerid

-Eosionophil

Pontosan nem tudom mi mennyi lett,de hangyányival lettek kevesebbek az előbb felsoroltak a ref.értékektől.

Beutalót nem kaptam sehova,pedig úgy gondolom,ezek után adhatott volna a kardiológiára/belgyógyászatra.

Szerintetek mi lehet velem?

Azóta is hetente 3-4x fáj a fejem, szédülök, magas a vérnyomásom- pulzusom.

Szemüveges vagyok,tavalyelőtt decemberben voltam új lencsét igényelni, szóval nem hiszem hogy ez lenne mögötte,én a mostanival látok élesen.(sok mindenki tippelt rossz szemüvegre fejfájás miatt)



2020. márc. 9. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, sok tüneted egyezik a pánikbetegség tüneteivel. Nekem is hasonló, bár mostanában már tudom kontrollálni. A pulzusod és vérnyomásod valóban túl magas, szedj magnéziumot az csökkenti a szorongásos tüneteket. Igyál citromfű teát 2-3x naponta, főleg alvás előtt így pihentetően alszol, ami azért nagyban meghatározza a másnapod. Ezek az alacsony értékek:

hematokrit: okozhatja vérszegénység, vashiány, daganatos megbetegedések. a te esetedben szerintem a vashiány lesz itt a ludas, szedj multivitamint.

koleszterin: figyelj az étkezésre, próbálj minél több gyümölcsöt-zöldséget, teljes értékű gabonából készült pékárukat fogyasztani, egyszóval egészségesebben étkezni. nem kellenek drasztikus változtatások, folyadék pótlás szükséges, napi 1,5-2l legalább.

triglicerid: szintén az étkezésre figyelj oda!

eosionophil: ennek ha kicsit kisebb az értéke, mint a normál, még nem probléma mert a szervezet többi sejtje, alkotóelemei átveszik ennek a feladatait, de többnyire stressz miatt csökkenhet, a szervezeted így (is) reakciót fejt ki a stresszre.

röviden: nyugi. figyelj az étkezésedre, a tested jelzéseire mert elfáradhattál idegileg a sulitól. ez természetes. magnézium + egészségesebb étrend és egy kis plusz mozgás, pl 1-1 óra futás, amivel levezetheted a napi stresszt, ha amúgy nem sportolsz. ha bármiben segíthetek, vagy jól esne beszélgetni, itt írj nyugodtan. Fel a fejjel! :)

2020. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!