Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Influenza gyanúval menjek...

Influenza gyanúval menjek orvoshoz, vagy mi ilyenkor a teendő? Nem voltam még korábban influenzás.

Figyelt kérdés
Nem voltam még korábban influenzás, most az a gyanúm, hogy beteg lehetek, mert fájnak az izmaim és a fejem is, a közérzetem is rossz. Mi ilyenkor a teendő? Menjek el a háziorvosomhoz, vagy pihenjek otthon?
2020. márc. 9. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Mindenképpen orvoshoz kell menni influenzával, mivel annak súlyos szövődményei lehetnek, ezért azt ellenőrizni kell.

Illetve gyógyszert is fogsz kapni, amit amúgy nem tudnál vény nélkül megvenni a gyógyszertárban.

2020. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap elmegyek! :)
2020. márc. 9. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha influenzás nem fog gyógyszert kapni, mert vírusra nincs. Ha nem fekszi ki és szövődménye lesz, na arra fog majd gyógyszert kapni.
2020. márc. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak ennyi tüneted van, akkor jobb ha nem mész orvoshoz, még ott is elkapsz valamit. Kúráld magad pár napig otthon, vegyél be fejfájásra fél Rubophen tablettát, igyál sok mézes citromos meleg teát, egyél foghagymát, hagymát, csípős húslevest, maradj egyforma hőmérsékleten. Lehet 1-2 nap és rendbejössz. Gyógyszert úgysem kapsz ha influenza, csak ha szövődménye lesz esetleg, pl.: arcüreg gyulladás, füledre megy hörghurut, stb.
2020. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez nem jelenti,hogy influenzás vagy.

Az emberek ha folyik az orruk ,már azt mondják influenzásak. Az influenza mindig magas lázzal jár,39-40 fokossal,és fájnak az izmaid,izületeid . Van aki köhög,folyik az orra stb ,ezer féle dolog,de ha nincs magas lázad nincs influenzád,ennyire egyszerű . Van még kismillió féle vírus .. Én pihennék a helyedben otthon. Az orvos is ezt fogja javasolni,meg a szokásos sok folyadék,C-Vitamin stb ..

2020. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem adtak antibiotikumot, mert bár a vírusra nincsen, de a szövődményekre - megelőzésre is - van.

Hadd döntse el az orvos, mi kell a Kérdezőnek, ne ti.

2020. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ilyennel el kell menni orvoshoz...

A munkahelyedre is kell a táppénz, ne a szabadságaidat pazarold.


Ha félsz, hogy megfertőznek a rendelőben, egyszerűen vegyél maszkot, ne mássz mások képébe és otthon rögtön moss hosszasan kezet.

Ennyi.

2020. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor menj (vagy inkább telefonálj be), ha valahova igazolás kell. Mert vírusra nem tud úgysem adni semmit. Azt fogja mondani, maradj otthon, pihenj, ha kell, szedjél fájdalomcsillapítót, egyél vitamint stb.
2020. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

5-ös, mégis hol írtam, hogy folyik az orrom vagy köhögök? Egyik tünetem sincsen, max. minimálisan, de nem ezek a fő tényezők, hanem a folyamatos fejfájás és izomfájdalom. Tegnap nem volt hőemelkedésem, most mérem újra.

Egyetemre járok, de holnap csak egy órám lesz, szerdán pedig annyi sem, a munkát le tudom mondani, úgyhogy lesz alkalmam pihenni, meglátom holnapra milyen állapotban leszek. :)

2020. márc. 9. 17:14
 10/11 szamo77db ***** válasza:
Megmondták már 1000x, hogy telefonon lépj érintkezésbe a háziorvossal, ő alaposan kikérdez és ha szükségesnek tartja, mentővel vitet karanténba.
2020. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!