Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon gyenge vagyok és...

Nagyon gyenge vagyok és fáradt, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Januárban elkezdtem diétázni, nem eszek túl keveset (1500 kalória, 166cm magas vagyok, 58 kiló, lány, teljesen jó ütemben fogyok, kb. 0,4kiló/hét), 2 hete kihagytam a cukros dolgokat az étrendemből. Szombaton mondjuk csaltam és 2 szelet csokit megettem, hátha segít, mert múlt hét óta nagyon fáradtnak érzem magam, alig tudok kikelni az ágyból és rám ez nem volt jellemző. Eddig a mai volt a legrosszabb, állítottam ébresztőt, hogy kb. 8 órát aludjak, de nem bírtam felkelni, úgyhogy 10 óra alvás lett ebből, viszont akkor se keltem kipihentebben...


Ez a fáradtság a diéta miatt lehet, vagy pedig aggódjak a vírus miatt? Nem fáj a torkom, de slejmes, és néha folyik az orrom, más panaszom nincs. Vagy mitől lehet ez a fáradtság?


2020. márc. 31. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Vírus miatt ne aggódj, max. egy általános, minden évben jelentkező influ miatt, de akkor lázas lennél. Egyébként kora tavasz van, amikor mindenféle kóvályog a levegőben.


Kimerültség szokott ilyet csinálni. Iktass be egy "csalónapot", minden héten, ugyanazt a napot, de csak egyet és ezt szigorúan tartsd be. Ezen a napon azt eszel és annyit, amennyit csak akarsz. UTána könnyebb lesz - testileg és lelkileg is.

2020. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogyás során a zsírraktárakból felszabadulnak olyan vegy anyagok, amivel a szervvezet már nem tudott mit kezdeni és oda "pakolta" le. Most ez újra bekerült a szervezetedbe és leterhel...

Igyál speciális méregtelenítő teákat a tervezett fogyás végéig (pl csalántea) és szedjél minimum magnézium+B vitamin keveréket. (de egy komplex multivitamin sokkal jobb lenne)

2020. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezerféle oka lehet... frontváltozás, "tavaszi fáradság" (vitaminkészletek kiürülése, alacsony D-vitamin szint), megfázás, alacsony vörösvérsejt szám (vasbevitel rendben?) stb. Ennyiből nem lehet megmondani. Ha krónikussá, tartóssá válik (azaz pár nap alatt nem tudod magad kipihenni) akkor egy vérkép célszerű. Akut probléma nincs, de vérképből lehetne pontosabban megmondani (ezzel viszont várd ki a járványt, ilyen okból most rutin laborvizsgálatot amúgy sem csinálnak).
2020. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!