Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáj a torkom, rossz a közérzet...

Fáj a torkom, rossz a közérzetem. Honnan lehet megtudni hogy koronavírus ez?

Figyelt kérdés

Tegnap óta fáj a torkom és rossz a közérzetem. Nem szoktam beteg lenni, most viszont alig vártam, hogy lefeküdjek pihenni.

Múlt hét szerdàn voltam utoljára kint. Azóta itthon vagyok. Rettegek a koronavírustól. Orvos nincs. Ilyenkor mi a teendő? Mi lesz ha rosszabbul leszek?


2020. ápr. 2. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a tesztből lehet megtudni. Hívd fel a háziorvosodat, eldönti, hogy mi a teendő. Mindenképpen maradj otthon, igyál sok folyadékot, teát, húslevest. Pihenj. Jobbulást.
2020. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze itthon maradok! Ha nem javulok holnapra akkor felhívom az orvost!

Köszönöm a jókívánságot!

2020. ápr. 2. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak lázam volt és köhögtem, amikor koronás voltam, semmi más tünetem nem volt. A torokfájás nagyon ritka tünet, más betegségekre sokkal jellemzőbb.
2020. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon bízok benne hogy csak megfáztam :( Tudom, attól mert koronavirus van,még ugyanúgy lehet influenza vagy megfázás, csak ugye a csapból is ez folyik.
2020. ápr. 2. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Onnan lehet tudni, hogy látod a képed a TV-ben főműsoridőben és kapsz egy cikket az Indexen meg a Daily Mail-en..a legdurvább tűnete amiről hallottam az légzési problémák, amíg az nincs addig nem zavartatnám magam. Torokfájás szerintem nem tűnete.
2020. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vizsgáltatnám ki magad a helyedben, hacsak nincs a háztatáson belül egy idős ember aki esetleg jobban óvni kellene. Ilyen tünetekkel nem fognak bevinni kórházba megcsinálni vizsgálatot, pláne úgy nem, hogy 1 hete ki se mozdulsz. Persze lehet egy hetes a lappangási idő, szóval nincs kizárva az se, hogy azóta lappang benned.


Te is gondolom olvasod a cikkeket, nem tudom mennyit változott a tesztelés jelenleg. De pl korábban amikor felvették az adatokat a korhazban, mindenki ugyan azzal a tollal írt, és nem fertőtlenítették. Jó most vinnél magaddal, de eredetileg nem gondolnál erre, és minden koronavírus tesztre érkezett ugyan azzal a tollal töltötte ki az űrlapot.


Alapjáraton véve, ha eddig nem voltál beteg, majd ott az leszel. Amíg nincs olyanom tünetem, ami kifolyólag kórházi ellátásra szorulnék,de tényleg súlyos. Addig otthon pihennék és próbálnám kihordani.

2020. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!