Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellkasba nyilallástól lehet...

Mellkasba nyilallástól lehet pillanatnyilag magas pulzus anélkül hogy bármi sziveredetű gond lenne?

Figyelt kérdés

3 hónapja voltam szívultrhanagon, évente eljárok ellenőrizni minden rendben van e, és szerencsére igen.


Épp a konyhában tevékenykedtem, pulzus mérő okosórám a csuklómon. Belenyillalt a mellkasomba, majd picit jobb mellem irányába, s gondoltam lecsekkolom az aktuális pulzust, mert épp nehány perccel azelőtti adatot irt ki. Mire benyomtam a Mérést jött egy újabb nyilallás és a pulzus (ami nekem ilyenkor /sürgés forgás/ kb 90 körül szokott lenni, felugrott 131-re. Ledöltem picit az ágyra és ahogy teltek a másodpercek szépen visszacsökkent a pulzus is a megszokott 80-90 érték közé. A nyilallás egy pillanat volt, inkább talán felszíninek érződött, tehát talán mellkas izomban lehetett nem feltétlenül mélyebben de igazából nem tudom. Azóta szerencse nem nyillalt újból, eltelt már kb 20-25 perc. Azóta most megint egy kisebb nyilallás a mellkasom felső szakaszán.


A dolgot nem kísérte rosszulét, verejtékezés vagy hasonlók, és egy nyilallásnyi idő után abba is maradt.


Úgy tudom ha a szív “fáj” akkor az szorító érzés és nem marad csak úgy abba.


A szív vizsgálat nem mutatott semmi rendellenességet szerencsére, és nem is régen voltam.


Szerintetek szív eredetű probléma lenne mégis vagy esetleg valami más?


(Már éhes vagyok és sok a savam, okozhatja az is hogy sav mondjuk vissza jut a nyelőcsöbe és belefájdul?)



2020. ápr. 3. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Megijedtél a fájdalomtól, és azért ment fel a pulzusod.
2020. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem a fájdalomtól volt magas a pulzusod,hanem éppen a magas pulzusszám okoz mellkasi fájdalmat.
2020. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!