Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cigi leszokás elo hozhat...

Cigi leszokás elo hozhat szorongást vagy az enyhe hipochondriat súlyosbíthatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 es fel hete nem cigizek mert le akarok szokni ez a hulye vírus miatt.. mert gyermekkoromban asztmás voltam.. es 8 éven at dohányoztam. Most 25 éves vagyok es le akarom rakni a cigit de amikor cigiztem jobban ereztem magam. Most jelenleg szorongó mar 5 napja meg rájött ez a hipochondria is ..jelenleg korona vírusos vagyok szúrkal a szegycsontomnal.. néha nehezebben veszek levegőt... pedig tudom hogy nincs bajom mert amikor elterelik a figyelmem vagy mással foglalkozok akkor nem érzek semmit. Meg amikor iszok es kicsit api es vagyok akkor sincs semmi tunet.

Ez lehetséges hogy amiért nem cigizek ezt hozza elo? Remelem elmúlik.. alkoholista nem akarok lenni .. de ha mar 3 -4 pohár sort megiszok .. nem érzek semmit .. őszinte leszek mar 3 napja mindig iszok este picit hogy el tudják aludni..

de napkozbe eleg pocsékul erzem magam..


2020. ápr. 9. 08:11
 1/4 A kérdező kommentje:

* meg amikor iszok egy kicsit es spicces vagyok. Akkor nincs tünet .

Telefon javította ki .

2020. ápr. 9. 08:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, laikusként írom, amit írok. Saját tapasztalatom szerint igen, okoz szorongást a leszokási folyamat. (Hipochondriát nem tapasztaltam, ezért arra nem tudok reagálni.)

Alapvetően is szorongó, depresszióra hajlamos ember vagyok sajnos. Nem tudom, nem tanultam meg cigi nélkül kezelni az érzéseimet, és állandó ürességet érzek (ezt továbbra is laikusként írom). Nálam az a baj az alkoholfogyasztással, hogy az még inkább előhozzá a nikotin utáni vágyat, nehezebb önkontrollt tartani, és elszaladok cigit venni. :) Állítólag át lehet lendülni a leszokáskor azon a pontos, amikor már elmúlik a szorongás és a rosszkedv, nekem még nem sikerült, és sajnos újból és újból cigizni kezdek. Gyenge vagyok, tény.

2020. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszod . Nem is szakembertől várok itt segítséget . Csak gondoltam hatha van vagy volt igy valaki.. egyebkent nekem ugyanezek vannak ..csak meg +ez a hipochondria.. ez eleg rossz dolog nagyon utalom es ez csak rátesz meg egy lapáttal... hat remelem igazad van es valahogy at tudok majd lendulni. Nagyon szeretnek mar túl lenni ezen.
2020. ápr. 9. 09:08
 4/4 Anitaanna válasza:

Szia

Nàlam ugyanez a helyzet, ugyanezekkel a "tünetekkel" Mintha szóról szóra èn írtam volna

Pont 2,5 hete gyújtottam rá utoljàra!

Megijesztett az orvosom, hogy rám veszélyesebb a korona, mivel màr volt egy diagnosztizàlt asztmàm.

Tegnap kiderült hogy semmivel sem vagyok veszèlyeztetetebb mint egy egèszsèges, mivel az asztmám elmúlt, mert allergia eredetű volt (poratka)

Az örömtől majdnem újra rágyújtottam, de sorra vettem az elmúlt 2 hèt törtènèseit...

A cigi àràn majdnem minden nap vettem magamnak valamit, ami javítja az egészségemet!

Javaslom neked a Magne B6 ès a D3 vitamin szedésèt, szerintem nekem hasznàlt. Èn ezt Bioboltban vettem

Plusz ezek mellé, minden nap szedek 2000mg aszkorbinsavat amit àltlàban 2 liter vízben oldok fel ès szèpen lassan megiszom. Szerintem jelentősen csökkentik a szorongàsos tüneteket, legalàbbis nàlam

Keress magadnak új hobbit...biciklizès, futàs stb..

Hallgass sok inspiràló videót (akàr meditációt)

Facebook és a YouTube tele van...és gondolj arra hogy mennyire egèszségesebb leszel, mennyivel több pènz megmarad, amit sokkal hasznosabb dolgokra tudsz költeni!

Nagyon fiatal, nagyon jól döntöttèl

Erős vagy ès vègig tudod csinàlni!

Legyèl magadra büszke!

Kevesen képesek erre...


Ui.

1 könyv: Allen Carr-Rövid úton leszokni a dogányzásról

Keress rá! Olvass véleményeket

2020. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!