Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre gyanakszom, ilyenkor milyen orvoshoz kell menni?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja műtöttek, ugye előtte volt általános vérvizsgálat, abból kiderült volna, ha beteg vagyok, vagy ezt külön kell kivizsgáltatni?
2010. júl. 28. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz menj, ha szüdséges, ő küld további vizsgálatra.
2010. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Külön, mivel a hormonokra nem tér ki a rutinvizsgálat. Mire alapozod a gyanúdat? Elég a panaszoddal házidokihoz menned...
2010. júl. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Budapesten, Klinikák endokrinológia, dr Lakatos Péter.
2010. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első lépésben háziorvos, és ha szükséges ő utal tovább az endokrinológiára. Az általános vérvizsgálatnál ezt nem szokták nézni, külön kérni kell. TSH értéket mérnek. Sajnos nekem is ez van, nagyon sokat hiztam, nem tudok lefogyni, és mostanában a hajam is jobban hullik. Sajnos elég soká jutottam el szakrendelésre (féléves előjegyzéssel). Voltam már ultrahangos vizsgálaton is, ahol egyértelmüen megállapitották az alulmüködést. Gyógyszeres kezeléssel beállitható, de ha valóban ez a problémád, akkor életed végéig szedni kell a gyógyszert.

Neked milyen tüneteid vannak? Jellemző még az állandó fáradság is, de a mai világban mindenki fáradt, mert sokat dolgozunk.

2010. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fogyni én sem tudok, akárhogy próbálkozom is, ráadásul fél éven belül kb 10 kilót híztam úgy, hogy az étrendemben, az életvitelemben semmi sem változott. Fáradékony vagyok, bár ez más miatt is lehet, mostanában pedig látszólag minden ok nélkül elég sokat vagyok rosszul. :S Ezért gondoltam erre. Dehát persze más is lehet, ezért akarom mindenképpen kivizsgáltatni magam.

Akkor háziorvos, és mondom majd neki, hogy erre is kérjen vizsgálatot.

Még egyszer köszi!

2010. júl. 28. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
házidoki nem biztos h. ad Tsh-ra, T3 ÉS T4 -re vizsgálatot. Mivel mindhárom közel 15 000 forintba kerül. És ha nincs szervi bajod, akkor inkább másnak kérnek pl magas vérnyomásosoknak, cukorbetegeknek, addison kórosoknak, stb...
2010. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nekem magas vérnyomásom miatt volt vizsgálat, és kibukott h. Hashimoto Thyreioiditisem van. Ezért most euthyrox 175-öst szedek.

De ha gondolod, maszekban megcsinálják neked 13 rongyért. anti-TPO-val együtt.


17/F

2010. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oh, nem tudtam, hogy ilyen drága. Hát, megkérdezem, aztán meglátjuk mi lesz.
2010. júl. 28. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
ya és vagy 1 hét mire elkészülnek. A hormonvizsgálatok nem filléres dolgok :S
2010. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vannak más tüneteid is? pszichés betegséged? Vagy milyen tüneteid vannak még? Nincs megduzzadva a pajzsmirigyed?
2010. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!