Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vércukorszint lehet...

Alacsony vércukorszint lehet az oka?

Figyelt kérdés
Már egy hete hányingerem van, nem túl erős, akkor lesz intenzívebb amikor sokáig nem eszek, és evés után el is múlik rövid időre. Emellett nem vészesen, de szédülök is, ez enyhe kettős/hományos látással is párosul (egyik sem olyan súlyos, hogy ne tudjam a napi teendőimet elvégezni), a fejem pedig ezalatt a hét alatt már vagy háromszor fájt, egyszer annyira, hogy gyógyszerrel is alig múlt el. Rákerestem a tünetekre, és az alacsony vércukorszintet hozta ki, passzol a többi tünet is, enyhén remegek, izzadok, magas a pulzusom, és fáradtabb is vagyok. Ez csak alacsony vércukorszint, és rendbe lehet hozni azzal, hogy kevesebbet mozgok és jobban odafigyelek az étkezésekre, vagy érdemes lenne dokihoz menni vele?

2020. máj. 15. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a kevesebb mozgás, hanem a rendszeres táplálkozás, a sokszor kevesebb elv a lényeg. Aztán nem árthat majd egy labor, hogy az éhgyomri cukrod mennyi. Nekem általában 4 és 4,4 között van, tehát sokszor ha nem eszek reggel nekem is megjelenik a remegős stb. állapot.
2020. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! A kevesebb mozgást arra értettem, hogy az utóbbi 1-2 hónapban talán túlzásba vittem az edzéseket, és átlendültem a ló túloldalára, főleg hogy a rendszeres táplálkozást nem mindig tudtam tatani mellette. Felkelés után 2-3 órával még egy pirítóst is nehezen tudok leerőltetni a torkomon, ezért a reggelik általában ki szoktak maradni, de majd valamit kitalálok, hogy legalább egy keveset tudjak enni. Aztán ha nem javul a helyzet, akkor mindenképp labor lesz a vége.
2020. máj. 15. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen valószinűleg az alacsony vércukorszint okozza ezt!
2020. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindezek mellett csináltatnék terheléses cukor vizsgálatot terheléses inzulinnal.. Sokszor az inzulinrezisztencia tünete is amit leírsz. Megemelkedik az inzulinszint, ezért lecsapja a cukrot. A lényeg az, hogy ebből az idő múlásával cukorbetegség is kialakulhat, mert az inzulinraktárunk nem végtelen. Ha sok fogy belőle, egy idő után nem lesz és pótolni kell majd (inzulin injekció). + ha megvan a vizsgálat egy endokrinológust felkeresni :)


(egy ápolónő)

2020. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!