Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjjel lassan egy hete 2...

Éjjel lassan egy hete 2 óránként felébredek, és nagyon nehezen alszom el, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, és utóbbi 1 hétben mióta stresszebb is az életem, nagyon nehezen tudok elaludni, valamikor 3-4 órán keresztül forgolódom és reggelre sikerül elaludnom pár órára, általában 4-5 órát alszom, azt is kisebb megszakításokkal.

Mit tudnék tenni, hogy ez megszűnjön? Pánikbetegségre 2011 óta nyugtatót szedek ( napi 3 x 0.25mg Frontin ), de elalvás már akkor sem megy, ha lefekvés előtt kettőt veszek be belőle. Ami meg felettébb fura, másnap a kis kóválygáson kívül igazából kimerültséget sem érzek, ugyanúgy képes vagyok ellátni a hétköznapi teendőimet, de tudom, hogy hosszabb távon ez nem lesz egészséges.

Mit javasoltok? Kellene első körben egy teljes laborvizsgálat?

Attól félek, ha még hetekig marad a 3-5 óra alvás, az is 1-2 órás részletekben ébredésekkel, meg fogok halni. Bár nem tudom ennek mennyi létjogosultsága lenne, lehet előbb összeesnék inkább?

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2020. máj. 19. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
altatót kéne szedni.
2020. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Csütörtökön megyek a háziorvoshoz, mert nem biztos, hogy szerencsés lenne találomra altatót vennem a frontin mellé, mert a kettő együtt légzésbénulást is kiválthat.

A kérdés az lenne ha még hetekig maradna ez a 2-3 óránként ébredés 4-5 óra alvással lehetne komoly egészségügyi gondom belőle? Vagy ahhoz hónapok kellenének?

2020. máj. 19. 15:42
 3/15 anonim ***** válasza:
Ameddig nem muszáj ne vegyél be altatót. Gyorsan függőséget okoz és még annyit se fogsz aludni mint most. Nyilván egy idő után kimerült leszel, szerencsére 35 évesen még tolerál a szervezeted. Ha mész orvoshoz majd megmondja mi legyen, de sok jóval nem kecsegtetlek. Vagy megemeli a frontint vagy altatót ad, esetleg neurológiára küld.
2020. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, tehát a lényeg, hogy ha még pár hétig ez fent állna azért nem halnék bele gondolom.
2020. máj. 19. 16:02
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem fogsz, én gyakorlatilag 2-3 éve csinálom ezt amit leírtál. Mivel idősebb vagyok és már rég fennáll nálam gyorsan kimerülök, de azért próbálj tenni ellene, mert a kimerültség viszont pusztulat.
2020. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást! :) 2-3 év rengeteg idő. :O Hogy bírod??? Gondolom a kimerültség olyan lehet, mint amikor Zombilandban érzed magad, és fokozódik a balesetek lehetősége is.
2020. máj. 19. 16:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul bírom, a szerencsém, hogy háztartásbeli vagyok. Egyébként fejfájás, ájulásérzet, sírógörcs...
2020. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az nem jó. :( Doki mit mond erre??? Nekem is az ájulásérzet néha már pár nap után előjön, de még nem ájultam el eddig szerencsére. Orvos mit mondott neked, mitől van ez nálad?
2020. máj. 19. 16:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel nem foglalkoznak, felírják az altatót és kész. Nyilván a változókor vagy a fene tudja. Ezért írtam neked, hogy sok variáció nem lesz a háziorvosnál. És hozzáteszem a neurológus írta az altatót.
2020. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Milyen altatót szedsz, ha kérdezhetem? Mert akkor én is javaslatot tennék rá a neurológián, ha tényleg odáig fajulna a dolog. Köszi előre is.
2020. máj. 19. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!