Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy legyen több energiám?

Hogy legyen több energiám?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Egy fodrászatban dolgozom napi 8 órát. A reggeli felkeléssel nincs bajom (bár a karantén alatt 11-12-kor keltem) Viszont mikor haza jövök nagyon kimerült vagyok és nincs energiám és kedvem olyan dolgokat csinálni amik előrevinnének a jövőben. Így általában pihenek, megnézek valami sorozatot, esetleg főzök, és bedőlök az ágyba.

Mit tanácsoltok?



2020. máj. 21. 06:16
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
A fő, hogy ne szokjál rá semmilyen olyan szerre, ami látszat megoldást kínál. Magyarul ne kávézz és ne igyál energiaitalt. Én magam életemben nem ittam egyetlen korty kávét sem (55 vagyok) és nem is hiányzik. Ébredés után azonnal friss vagyok. Sajnos pár hónapja a nejem azzal ébresztett, hogy a kocsink mellett lángol egy másik kocsi a parkolóban. 8 másodperc alatt leszaladtam és arrébb álltam vele. Nem tudom, mit tett volna egy olyan valaki, aki reggel 40 percet kókadozik az első kávé mellett. Ja és most 12 órás műszakokban dolgozok egy angol malomban. Nekem 8 óra felüdülés lenne.
2020. máj. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 En negyven percet kavezom reggelente, de nem kokadozom, ugyanolyan friss vagyok ebredes utan, mint te, masreszt meg a sokk azonnal felebreszt barkit, elhiheted, egy ilyen mondat utan senki nem kokadozva botorkalna ki az autohoz :DDD

Kerdezo, a kerdes az, hogy miert vagy faradt, valamilyen vitaminhianyod van, vagy pedig szimplan nincs motivaciod, mert nem erdekel annyira semmi, esetleg utalod a munkadat es lefaraszt mentalisan.

Paromnak a Supradyn valamelyik fajtaja segitett, amiota szedi, nem faradt sosem, nekem meg az, hogy koran kelek, 4-5 korul, ilyenkor tele vagyok energiaval, ha epp dolgozni jarok, munka elott letudok mindent amit meg akarok csinalni aznap, munka utan pedig mar csak pihenek. Most epp nem dolgozom, igy ilyenkor csak a hazimunkat tudom le reggel, a tobbi raer napkozben.

2020. máj. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet vitaminhiány. A napi menüm így néz ki:

Reggeli: kávé

Olyan 11-12 körül: amit éppen főztem. Most pl ilyen kínai "sült tészta" brokkolival meg zöldségekkel.

Miután hazaérek: leves

Vacsorára meg egy kis szelet kenyér valamivel.


Ez lehet a baj?

2020. máj. 21. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!