Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem kapok elegendő...

Miért nem kapok elegendő levegőt az orromon?

Figyelt kérdés
Már évek óta észrevettem, hogy gyakran (főleg ha ráfigyelek) nem kapok elegendő levegőt az orromon, tehát ha becsukom a számat és csak az orromon veszem a levegőt, pár másodperc után úgy érzem, mintha fuldokolnék. 4 éve asztmás vagyok de ez a jelenség előtte is volt. Egyáltalán lehet ennek köze az asztmához? Mert én úgy tippelem, hogy az orrba vezető légutak nem elég nagyok (talán) és emiatt nem jut elég levegő a tüdőbe? Néha-néha, nagyon ritkán van olyan fekvésnél pl éjszaka, hogy érzem, mintha valami gennyes dolog az orrjáratokból a nyelőcsőmbe kerülne. Szintén nagyon ritkán, de szoktam valami vérhez hasonló ízt érezni a torkomól, bár vért nem szoktam tapasztalni a nyálamban. Valakinek volt vagy van hasonló tünete? Esetleg valaki tudja, hogy mi lehet a bajom?

2020. máj. 21. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Orrsövényferdülés vagy orrpolip csinál ilyet. Esetleg krónikus nyálkahártya-duzzanat, ami orrcseppfüggőknek szokott lenni.


Ahogy írod, hátsó garatfali csorgás is lehet - a fentiek okozhatják azt is. Torkod nem szokott miatta fájni? Nem krákogsz sokat mostanában?


Füll-orr-gégészhez kellene menned.

2020. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De, többször rekedtnek érzem magam. És néha a torkom is szokott kaparni, meg valami irritálni a torkomat.

Amúgy mikor meg voltam fázva, sokszor használtam orrcseppet, 6-8 óránként mikor éreztem, hogy elmúlik a hatása és újból kell, hogy kapjak levegőt, de amúgy ezeken az alkalmakon kívül semmilyet sem használok. Vagy már ez is nevezhető függőségnek, ha évi 1-2 megfázáskor ennyit használom?

2020. máj. 21. 22:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Bár ami miatt gyakran köhögök, ami ingerli a torkomat, fekvő helyzetben szinte egyáltalán nem irritálja.
2020. máj. 21. 22:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, a függőség az, ha hónapokig/évekig orrcseppen élsz.


De a többi problémád lehet, sőt, elég valószínű így, hogy a torkod is érintett. Menj orvoshoz mindenképp, mert az állandó csorgás, torokköszörülés nagyon megerőlteti, roncsolja a hangszalagokat.


A csorgás amúgy nyilván álló helyzetben rosszabb, ez a fizika törvénye. Gravitáció...

2020. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!