Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem hat a gyógyszer a fejfájás...

Nem hat a gyógyszer a fejfájásomra, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mindig is fejfájós voltam, minden frontot megérzek, úgyhogy ez a mostani időjárás eléggé megisel. Eddig mindig elég volt egy Advil kapszulát bevennem, mindegy milyen erős volt a fájdalom, viszont most egy hónapont belül háromszor is előfordult, hogy meg sem éreztem a gyógyszer hatását. Persze egyből a legrosszabbra gondolok, hogy agydaganatra nem hatnak a gyógyszerek, de más tüneteim nincsenek. Előfordult már valakivel hasonló? Már azon is gondolkozok, hogy elugrok a háziorvoshoz, ha nem javul a helyzet.

2020. jún. 11. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Válts gyógyszert vegyél másik fejfájáscsillapitót

lehet, hogy ezt már megszoktad és immunis vagy rá

2020. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hétfő óta szenvedek, semmi nem hat rá. Felesleges a háziorvoshoz menned, mit tud tenni szerinted? Max. a kezedbe nyom egy beutalót a neurológiára. Az agydaganatot pedig felejtsd el!
2020. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sose volt ennyi fejfájásos kérdés ezen az oldalon, mint mostanában.
2020. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam.:)

#1 Lehet igazad van, szerintem a héten kipróbálok valami új gyógyszert, hátha segít.


#3 Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, jönnek-mennek a frontok mostanság, nem csoda hogy sokan megérzik.

2020. jún. 11. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Más hatóanyagú fájdalomcsillapítót próbáltál már? Az Advil ibuprofen, de ezen kívül létezik még acetilszalicilsav (aszpirin), paracetamol/acetaminophen (Panadol), diklofenák-kálium (Cataflam Dolo), naproxen (Aleve)... mindegyik gyakori és vény nélkül is kaphatóak.
2020. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, most láttam csak a válaszod :) Igen, én is frontérzékeny vagyok és az elmúlt hónap rettenetes volt nekem. Látott már orvos, nincs szervi bajom, egyszerűen nagyon fejfájós vagyok, úgyhogy én a fent említett gyógyszereket szoktam időszakosan cserélgetni. A paracetamolt a diklofenákkal együtt is be lehet venni. ( [link] 5. pont)
2020. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Az advil egy genge ibuprofen - én akkor adtam fel az ibuprofent, amikor 2 darab 800 mg-os tabletta sem használt, én apranax dolot szedek, mert az apranax vényköteles (doki anno mindig azt írta), a dolo verzió nem vényköteles.

Paracetamolt hanyagold

És mindenképp vizsgáltasd ki magad!

2020. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapja fáj a fejem, hol erősebb hol gyengébb. :/ voltam orvosnál, de nem küldött további vizsgálatokra a neurológus. Nekem sem segít a fájdalomcsillapító. Néha már megbolondulok 🥺🤯
2020. jún. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8, ha ez vigasztal, nekem 4 éve szó szerint folyamatosan fáj a fejem, vannak jobb és rosszabb napok.... minden vizsgálat szerint makk egészséges vagyok. Ha sikerül diétáznom (kb 0 szénhidrát), akkor például egész jó a dolog.
2020. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút győztes vagyok....2009. óta fáj a fejem megspékelve migrénnel.
2020. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!