Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 500 mg C vitamin tabletta...

500 mg C vitamin tabletta elég naponta?

Figyelt kérdés
2020. jún. 17. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nemhogy elég, nem is kell annyi.
2020. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bőven.
2020. jún. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
1000mg az a mennyiség ami naponta kellene. A JutaVit csipkebogyósat ajánlom.
2020. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem az van csak 500mg , par napja szedem mar
2020. jún. 17. 09:49
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
4000 mg naponta.
2020. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem kell ennyit, egy változatos étrend mellett. Bizonyítottan, a nagy mennyiségű C vitamin, szürkehályogot okoz. Nem tudom, hogy mióta van egy a fene nagy C vitamint kell szedni hullám, de én nem állok be a sorba, az biztos. A szervezet pontosan tudja, hogy mi hiányzik neki. Azt kell ennni, inni, amit megkívánsz.
2020. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

". Bizonyítottan, a nagy mennyiségű C vitamin, szürkehályogot okoz."


Linkelnéd a tanulmányt erre vonatkozóan "vagy csak valahol olvastam címszó alatt hivatkozol erre?"?


Valóban jó étrend mellett nem kell bevinned semmit, régen sem voltak C vitaminok. Viszont régebben sokkal több vitamint tartalmaztak a gyümölcsök is. Azóta már változott a genetikai felépítésük a citromnak is a narancsnak is, rengeteg gén módosításon mentek át, hogy nem megfelelő éghajlató területeken is lehessen termeszteni. Naponta meg kéne enne 20-30 narancsot, hogy a megfelelő C vimatin mennyiséget bevidd a szervezetedbe. Ugyanezt a mennyiéget egy tablettával megteheted ami olcsóbb is. A C vitaminra szüksége van a szervezetre az immunrenszer miatt, illetve a téli hónapokban amikor nincs napsütés D vitamint érdemesebb pótolni, mert az kiesik. A C vitamin amúgy nagy mennyiségben semmilyen problémát nem okoz, szimplán kipisiled, mert a szervezet többet már nem vesz fel, mert nincs rá szüksége.

2020. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindig megfogadom, hogy elmentem ezeket a cikkeket, mert hiába a link, törlik mindig az igazásot a netről, de pl. ezt találtam:

[link]


Ugye is arról van szó, hogy növelik a cukorbetegség kockázatát, ezzel rontva a szem állapotán is.


[link]


Összességében minden 10 ezer sztatinnal kezelt nőből 271 esettel kevesebb szív- és érrendszeri betegség, 8-cal kevesebb nyelőcsőrák alakult ki, ezzel szemben 74-gyel több esetben alakult ki májfunkciós zavar, 23-mal több veseelégtelenség, 307-tel több szürkehályog, 39-cel több izomdegeneráció.

2020. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az sokk elég 80/90 mg,akkor kell sokk ha beteg az ember.
2020. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Ha beteg az ember akkor már mindegy. :) Akkor felesleges szedni. Azelőtt kell, mielőtt beteg lennél. Télen meg a D vitamin jobb választás, mint a C.
2020. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!