Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napok óta nappal 4 órákat...

Napok óta nappal 4 órákat alszom, lehet ebből rövid távon gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

sajnos stresszes élethelyzet miatt nagyon nehezen tudok elaludni, és ha el is alszom 2 óránként megébredek, és van, és 5 napja már 3-4 órát tudok csak aludni. 35 éves férfi vagyok.

Ezt a 3-4 órát is hajnal 5-6-tól tudom aludni kb. 9-10-ig.

Rövid távon is halálhoz vezethet ez? Kissé félek. Vagy azért ettől még nem fogok rövidesen meghalni?

Kimerült vagyok egész nap, és kissé homályosabban látok.

Segítsetek mi tévő legyek.


Köszönöm előre is!


35/F



2020. jún. 20. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon mindenképp hátrányos, de nem gondolom, hogy rögtön a korai halál miatt kellene aggódni ennek következtében. Rövid távon nem okoz ilyesmit a kialvatlanság.
2020. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első választ, rövid távon ( pár hét ) sem okoz halált, ha ezt a 3-4 órát nappal alszom?
2020. jún. 20. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De okoz. Ha mondjuk a síneken alszol vagy vezetés közben elalszol. Hamarosan egy laza 10 órás szundi be fog figyelni, nem bírod ezt hetekig. ;)
2020. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást! ;)
2020. jún. 20. 16:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, pajti, én arra gondolok, hogy próbáld magadat magnéziummal kikúrálni. Van olyan multivitaminos üdítő is, amiben van magnézium, meg B-vitamin; na, olyat pl igyál, meg jóreggelt kekszben is van magnézium, ciniminisszeletben van B vitamin; tejben is van B-vitamin, sósmogyoróban, babban, meg az ilyen többi magféleségben; a zabkorpa is nagyon jó kaja, tele van vitaminnal. Szóval ezek a magnéziumos, B-vitaminos cuccok táplálják az idegrendszert, hátha attól nyugodtabb leszel; van még ami segít endorfint, boldogsághormont termelni, ha a szervezeted nem termel eleget: orbáncfű-citromfű-tea-kombó; a csokoládéban is van rengeteg vitamin, az is segít endorfint termelni; de szóval azt mértékkel, nehogy elhízz; de szóval tehát az is tele van vitaminnal. Kakaópor is, fahéjpor is; tehát adott esetben egy palacsinta is tök jól fel tud tölteni, de mondjuk azt ne rengszeresen, hanem heti mondjuk max kétszer szerintem; és olyan napi 8-nál nem kell többet enni; de szóval ez is tök jól fel tudhat tölteni; meg van benne abban is jó kis liszt, tojás, tej; ezek is nagyon jók. :) A tésztából se feledd a sót; nem kell sok, csak egy csipetnyi, de az tényleg kell. Tehát egyetlen csipetnyi tényleg; annál több nem, de annyi kell.
2020. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
*zabkorpát meg búzakorpát meg ilyeneket meg beleszórhatsz levesbe, zabkorpában panírozhatsz; vagy rászórhatod kenyérre, és szétkenheted vajjal, margarinnal, hogy odatapadjon. A Vajas/margarinos zabkorpás kenyérszeletre még lehet rászórni fahéjat, kakaóport,és akkor szóval szétkened vajjal. Erre nem kell se só , se cukor. Bármilyen fajta kenyér jó hozzá, ez így tehát nagyon tápláló; meg gyümiket is ehetsz meg salátákat még; azért ezt is ideírom, mert azért nehogy kimaradjanak. Jut eszembe, egyik legjobb C-vitaminforrás: kígyóuborka. Rakhatod szendvicsbe, tejfölös salátába, lében úszó salátába; eheted magában is, tele van C-vitaminnal, az is nagyon feltölt. Valamint még, a banánban pl van szelén, ami meg önbizalmat ad.
2020. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*meg szóval az ilyen kekszek, meg zabfalatok, ezek a gabonás dolgok is nagyon jók, táplálóak , tudnak neked segíteni szerintem.
2020. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A vas is segíthet a fáradtság ellen, van ilyen hohesc +vas nevű üdítő, meg még asszem a joreggelt kekszben is van vas, ha jól emlékszem. Vannak ilyen csakrakarkötők, tehát ásványok is, amik táplálják a csakráidat; van még rózsakvarc is, ami a szeretet köve; meg még az ónix nevű kő esetleges entitások elől tudhat védelmet nyújtani. Asszem ezt a rózsakvarc is tudja. Tehát vannak ezek az ásványok, amik töltik a csakráidat; meg még a zöld színű köveknek kifejezetten gyógyító hatása is van, sőt, már magának a zöld színnek. Most eszembe jutott, hogy akkor elvileg csak úgy az, önmagában, "natúrban " is jót tehet, ha csak úgy kimész a természetbe egy kicsit; akár kiülsz egy ilyen kemping/napozóágyon/ széken. Ami összehajtva szék, de le is fekhetsz rá, ha hátradöntöd a háttámlát. Hogyha sportolsz, például az is csökkenti a stresszt; hogyha meg tudod oldani, de mondjuk nem is nagoyn kell elmenni otthonról, mégha emeletes házban laksz, akkoris ott a bejárat előtt szökdécselhetsz akár, vagy ha van ott valami kis füves részecske ahol lehet helyben futni, páros lábon szökdelni, karkörözni, törzskörzésezni, ugrókötelezni; meg azokat pl a terpesz-zár ugrásokat csinálgatni. Akár még fekfőtámaszozni, felülésezni is tudsz otthon, meg gugolásozni, súlyzózni; meg még, na, szóval, arra akarok kilyukadni, hogy ha lefárasztod magad, utána veszel esetleg egy kellemes fürdőt, akkor utána esetleg könnyebben lehet majd neked elaludni. A másik, ami még eszembe jutott, nagyon fontos:


Arra gondolok, hogy nagyon sok elektroszmog lehet körülötted, lehet, hogy rosszabbul viseled, mint az átlag, tehát a telefonod ne ott legyen a fejednél, azt hiszem, én is jobban alszom, ha a telefonom nem a fejemnél van; bár én egyébként sem vagyok rossz alvó, de próbáld minél messzebbre. Tehát próbáld ki, hogy mondjuk minimum fél, vagy egy méter távolságra legyen tőled a telefonod. Ha közel van az éjjeliszekrény, akkor lehet, hogy még annál is messzebb kéne rakni, de akkor úgy, hogy ne kelljen túl sokat menni érte, ha le akarod nyomni az ébresztőt, ha mondjuk szól. Tehát ne legyen messze a teló, tehát mondjuk egy méteren belül, de ne is legyen túl közel ott a fejed mellett.

Volt egyszer egy műsor (még van is, asszem, meg is tudom mutatni) , amit néztem, volt benne szó a wifi káros hatásairól is, na, az volt, hogy amikor kiposztolta a műsorvezető a fészbukoldalra (volt,hogy csak másnap posztolta ki , na mindegy, szóval) volt ott egy olyan komment alatta, hogy barátnőjével kikapcsolták, meg kihúzták, meg kijelentkeztek erről az összes elektronikus cuccról, vagy nemtom, de az volt a lényeg asszem, hogy ki akarták kapcsolni a wifit, és emeletes házban laknak, ha jól emlékszem, na, és akkor írta az ember; hogy ők kikapcsolták ezeket a kütyüket; de a telefon még mindig felajánl vagy 5 másik wifilehetőséget is, ami ott van körülöttük, és amire csatlakozhatnak. Valami ilyesmi volt, ha jól emlékszem. (Remélem, nem írtam butaságot. ) De tehát annyit azért mindenképpen megetetsz, hogy odébb rakod a telefonod, és nem közvetlenül magad mellett lesz; és akkor legalább annyival is kevesebb ilyen elektronikus hatás érhet; mert tudod, a teló az alvás közben is folyamatosan fogadja a jeleket; pl mondjuk ha tud olyat hogy ilyen rádióhullámra rákapcsolódik, hogy beállítsa a pontos időt; meg mondjuk pl ha valaki ír egy sms-t, vagy pl ilyen viharfigyelmeztetést kap a telefonod, vagy fészbukon ír rád valaki, vagy e-mailt is jelezhet a telód; szóval rakd kicsit magadtól messzebb; szerintem javíthat az alvásodon még.

2020. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*ja merthogy jobb alvás érdekében akarták kikapcsolni a wifit, de mégis csomót kijelzett.
2020. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet, azóta már megoldódott. Generalizált szorongás okozta a panaszaimat, amit sikerült önerőből elküzdenem. Azóta 7-8 órát alszom. Igaz közben 1-2 alkalommal még megébredek 10-15 perce, de az még nem a világ vége.

Még egyszer köszönöm a hasznos tanácsokat! :)

2020. júl. 15. 16:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!