Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ezt?

Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
Szóval, az egész ott kezdődött, hogy 4 nappal ezelőtt elmentem egy házi buliba, ahol nagyobb mennyiségű alkoholt ittam. Következő nap elmúlt a másnaposság, viszont azóta is kissé furán érzem magam. Nem fáj a fejem, csupán olyan rossz a közérzetem, kicsit olyan mintha gyengén részeg lennék. És néha kicsit tompa a tapinzásérzetem a kezeimmel. Ez általában délelőtt van, délutánra elmúlik de estére újra előjön, de este már kicsit ájulásérzetem is van, mintha leesett volna a vércukrom. Gondoltam dehidratáltságra, egyik nap ittam 3-4 liter vizet de attól csak kicsit lett jobb. Én alapból kevés vizet iszok, van hogy csak napi néhány pohárral. Szerintetek továbbra is dehidratált lehetek 3-4 liter víz ellenére? Próbáltam ezt az úgynevezett "bőrcsípéses" tesztet, szóval hogy összecsípni a kézfejemen a bőrt, (és ha nehezen egyenesedik ki akkor dehidratált az ember) de simán ment, a bőröm egyáltalán nem száraz. Ettől függetlenül lehetséges, hogy dehidratált vagyok? Esetleg mitől lehet ez a kómás állapot?

2020. jún. 22. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki sok alkoholt iszik,akkor nem csak dehidrált lesz,hanem nyomelemeket is veszít. Másnaposság esetén nem csak vizet kell inni,hanem mellette gyümölcslevet, húslevest, amivel a nyomelemhiányt is pótolni lehet.
2020. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De pontosan mit értesz a "nyomelemek" alatt? Vitaminokat? Ásványokat?
2020. jún. 22. 10:16
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyomelemek ásványi anyagok,( pl. Na, K, Mg ) A vitamin, az vitamin.
2020. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Délután vettem be ilyen tablettát amiben van többféle vitamin valamint vas, magnézium stb, vettem be belőle 4-et is, délután jól éreztem magam de most este újból kezdődött a rosszullét.
2020. jún. 22. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ezeket az internetes oldalakat olvasd át remélem választ kapsz a kérdésedre:

Keresési eredmények

Internetes találatok


Ájulás - Betegségek | Budai Egészégközpont

bhc.hu › betegsegek › ajulas

Az ájulás akkor következik be, amikor az agy vérellátása valamilyen oknál ... Ha ez csak 1-2 másodpercig tart, akkor szédelgés, hirtelen ólmos fáradtság, ásítozás jelentkezik. ... Az ájulásos rosszullétet viszonylag sok dolog okozhatja, van köztük ... ájulás: fekvő, vagy ülő helyzetből hirtelen felpattanva egyesek akár az ájulás ...


Mik a fáradtság gyakori okai és tünetei?

www.meregtelenites-beltisztitas.com › faradtsag

A fáradtság nagyon sok esetben valamilyen egészségi probléma tünete. A fáradtság nem lehet életforma, tegyünk ellene, hiszen megszüntethető.


Keresés - InforMed Orvosi és Életmód portál - Informed.hu

www.informed.hu › az_orvos_valaszol › szendei › mys...

Most a koronavírus miatt sem nőgyógyászt, sem a háziorvost nem érem el. ... Később levert a víz, ki kell... 5. Rosszullét. (2019-11-05). Tegnap este jöttem Üllőről ... vettem magamon észre, minden reggel úgy kelek fel, hogy nem érzem magam jól. ... Orgazmus után általában rosszul vagyok: hányinger, fáradtság a hatása .

2020. jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Napok óta szedek vitaminokat, sokat javult a helyzet. Viszont késő délelőtt és este szintén jelentkezik a kissé kómás állapot, de már nem annyira mint eddig.

Lehet, hogy talán kialvatlan vagyok, és azmiatt annak ellenére, hogy álmos nem nagyon vagyok? Mert az elmúlt héten sokszor csak 4-5 órákat aludtam.

2020. jún. 24. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy az is belejátszik.
2020. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Például a buli után szinte semmit sem aludtam, után lévő éjszakákon is 4-5, max 6 órát. Általában meg 8-9 órákat szoktam.
2020. jún. 24. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!