Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jobb oldali fülzúgás oka mi...

Skorpió87 kérdése:

Jobb oldali fülzúgás oka mi lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött, búgó, "zümmögő hang". Régebben volt hogy csengett a fülem, de elmúlt, sejtettem, hogy vérnyomás ingadozás lehet az oka. Erre gyanakodtam most is, de ez már szerintem komolyabb lehet. Nem tudom, erre vannak-e házi praktikák, mire bejutok az orvoshoz, az is idő. Aki küzdött ezzel, szívesen kérnék tanácsot, hogy oldotta meg.

2020. jún. 25. 19:57
 1/8 grafno ***** válasza:
Rokonnak meszesedese lett a fülében kb 45evesen. Asszem arra nincs gyógymód.
2020. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, ha meszesedés. 32 évesen szerintem még ez túl korai lenne.
2020. jún. 25. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
11 eves korom ota (11 eve) zug mindket fulem, mindenki csak talalgat, hogy miert, mert konkretan semmit nem talaltak. Neked nem reg kezdodott, tehat amint tudsz menj el orvoshoz es kerj infuzios kezelest,illetve inditsd el a kulonbozo vizsgalatokat, hogy megtalaljak az okat. Azt tudni kell, hogy az elso egy evben van csak esely a gyogyulasra, utana mar kb semmi, foleg ha nincs meg a kivalto ok. Viszont sok oka lehet, az agydaganattol kezdve a rossz fogakon at, tenyleg barmi okozhatja. Rettenetesen meg tudja keseriteni az eletet, illetve ennek sokszor hallascsökkenés a vege, ami sajnos nalam is elkezdodott mar. Egyebkent van ra gyogyszer, de nekem az orvos akkor azt mondta, hogyha gyerekkent kezdem el szedni, 40 eves koromra agyverzest kaphatok, ugyhogy nem ajanlja.
2020. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oh, nem semmi. Hát nagyon sajnálom, nem gondoltam volna, hogy ilyen negatív irányba is elfajulhat. Köszönöm!
2020. jún. 26. 21:21
 5/8 Belial válasza:

Nekem is zúg a fülem csak nálam máshogy indult és lassan 1 éve keresem az okát. Nekem első volt a süketség hirtelen egyik pillanatról a másikra utána pedig 2 napra rá már csak a zúgás maradt meg mint kellemetlen ajándék.

1 hétig kezeltek kórházba, utána kiengedtek gyógyszerrel. Azt mondták 1 évig reménykedhetem, utána már nincs miért. Szóval úgy néz ki süket maradok. Menj orvoshoz és ne add fel. Nálam nincs meg a kiváltó ok, minden negatív.

2020. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most úgy tűnik, elmúlt. Lehet vérnyomás ingadozás volt a háttérben.
2020. júl. 1. 12:00
 7/8 Belial válasza:

Olyan esetről is tudok aki egy fiatal lány volt és komolyabb stressz hatására reggele már az egyik fülére süketen ébredt. Azt hitte ő is hogy csak valami átmenti, de nem akart múlni ezért orvoshoz ment ahol nem vették komolyan, majd egyik helyről a másikra rohangálva sikerült valahol megállapítani, hogy valóban elment a hallása. Elmondása szerint nem kapott rá semmit, fél év múlva kezdett szinte teljesen helyre jönni. Azóta azt tapasztalta, hogy ha stresszel, akkor újra érzi a füldugulást ezért azonnal lenyugszik és elmúlik.

Ezt azért írom, mert lehet neked is egy stresszes időszakod van, akár nem is tudatosan de van benned feszültség és lehet az is a kiváltó oka. Örülök, hogy elmúlt, de ha jelentkezik akkor azonnal menj orvoshoz, ne várj semmit!

2020. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezen én is agyaltam, hogy a stressz okozta. Egyébként is van rá hajlamom. Mondjuk képes vagyok a bolhából elefántot csinálni, agyon aggódok dolgokat. Köszönöm :)
2020. júl. 8. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!