Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az egészségem fontosabb vagy...

Az egészségem fontosabb vagy az alakom?

Figyelt kérdés

174 cm magas 16 éves lány vagyok, koplalással lefogytam ~50 kg-ra. Érzem ugyan hogy vékonyabb vagyok, viszont még-még-még törékenyebb alakra vágyom...

Szüleim szerint az egészséges/ideális testsúly az 55 kg lenne és magammal ellentétben ők már kórosan sovanynak látnak. Persze én a hízásra (és eleve az evésre) gondolni sem bírok:/


1. Életkorom/magasságom függvényében kb 52 kiló az nem sok?

2. Ideális-e az 55? Lehetek-e ezzel a súllyal igazán vékony vagy csak olyan átlagos/normal?!



2020. jún. 25. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Igen
2020. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kezdődő anorexia tipikus tünete. Már így is nagyon sovány vagy. Nem tudom kinek akarsz tetszeni, de ha a szél zörgeti a csontjaid, akkor nem fogsz senkinek.


Jobb ha még most tudod, hogy a mostani kóros soványságot majd öreg korodban fogod megsínyleni.

2020. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is tisztázni kellene miért akarsz pálcika lenni? Aztán ott van a tömeg/magasság. Az, hogy hány kg vagy, nem jelent semmit. Ugyanis az izomtömeg sűrűsége nagyobb mint a zsíré, a csont is lehet nehéz, így simán lehetsz vékonyabb miközben nehezebb. A koplalással csak a saját testedet teszed tönkre, ezzel együtt meg a szüleidet is. A feleségem 160cm és 57 kg. Átlagos, formás testalkat, ott kerek ahol kell. Viszont naponta tornázik. Te itt 2-3 kilóról beszélsz, miközben a magasságodhoz a 60 sem lenne sok. Persze ehhez látni kéne milyen is az a test. Azt is át kellene gondolnod, hogy miért van önképzavarod. Na meg hogy miért nem tudsz az evésre gondolni. Pszichológus tud ebben segíteni. És igen: az egészség fontosabb az alakodnál.
2020. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Egy: miért koplaltattál?? Ez ma már nagyon nem divat, mindenki tudja a következményeket te hol ültél biológia órán? Nekem is volt olyan periódusom hoy rohamosan fogyasztottam magam de nem koplaltattam, ennek ellenére pszichológushoz vittek a szüleim. Utálom öket érte, mellesleg nem is kellett volna elmennem, ezt a pszichologus is mondta, semmi bajom nem volt. Hova akarsz még fogyni? A pálcika elég csúnya szerintem, az egészséged pedig mindennél elörébb van. Ne hülyéskedj és hagyd abba, mert 174 centihez az 50 borzasztóan kevés. Én a 153 centimhez vagyok 58 és teljesen normális a testem. Fordulj pszichológushoz a te esetedben ez már nem normális
2020. jún. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

"Én a 153 centimhez vagyok 58 és teljesen normális a testem"

Ööö... Nem. Minimum 7-8kg túlsúly van rajtad ami ilyen magasságnál már kimondottan kövér látványt nyújt. Ahhoz képest hogy utálod a szüleid amiért pszichológushoz vittek elég könnyedén küldöd oda a kérdezőt. A koplalás nem témája a biológia óráknak.


A kérdező szerintem túlzásba viszi a fogyást, 174cm-hez még az 55kg is kevés.

2020. jún. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, 153 centihez úgy vagyok 58 hogy rengeteget sportolok, súlyzózom és ez mind izom rajtam. Nem vagyok túlsúlyos és a táplálkozásomra is odafigyelek, de értékelem hogy te elkönyveltél dagadtnak. Nekem felesleges volt pszichológushoz mennem, mert úgy is egészséges voltam, de ettöl függetlenül a kérdezönek hasznos lenne, mivel túlzásba vitte a fogyást.
2020. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el az egészséged fontosabb. Velem ugyanez volt a helyzet. Nem volt semmi gond a súlyommal, mégis fogyasztott magam. Elment a menstruációm, ami a mai napig nem jött vissza rendesen, szőrörödtem, mert annyira nem volt rajtam semmi zsír, hogy így próbálta a szervezetem melegíteni magát. Lefogytam az álomsúlyomra és mit értem el vele? Löttyedt voltam, és erőtlen.

Mára kimásztam belőle, nagy nehezen, elkezdtem sportolni, megizmosodtam, és sokkal szebb formás vagyok, nem szőrösödöm, dús a hajam. Ne akard tönkre tenni magad

2020. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezzel a súllyal már sovány vagy, viszont inkább legyél 55 és sportos mint 50 és "skinny fat". Az izom eleve tömörebb, ergó 55 kilósan izommal vékonyabb lennél mint izomtalanul 50kg-al. Keress rá, megdöbbentő a különbség.


[link]

2020. jún. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Ajjaj, anorexiás leszel szerintem. Én 170 cm 56 kg-val mindenki szerint nagyon vékony vagyok. Hát akkor te...csont és bőr. Inkább 60 kg körül kellene lenned.
2020. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül lehet tudni mitévő lettél?
2020. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!