Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért színtelen a vizeletem,...

Miért színtelen a vizeletem, ha megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az átlátszó vizelet a túl sok folyadékfogyasztás jele. Pár hete kezdtem el elegendő folyadékot inni, azelőtt maximum fél-egy liter volt a napi folyadékbevitelem. Nem éreztem, hogy keveset iszok, nem fájt a fejem, nem voltam szomjas, és a vizeletem színe is normális volt. Mostanában viszont egyre több vizet fogyasztok, megvan a napi 1,5-2 liter, és szinte nincs is színe. Holott az emberi testnek nagyjából napi 2-3 liter vízre van szüksége? Mi itt a probléma?

17/L



2020. júl. 8. 22:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha számít a testsúlyom és a magasságom, 167 cm és 53 kg.
2020. júl. 8. 22:33
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Kevés B vitamint tartalmazó ételt eszel, pld. húst.
2020. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi itt a probléma? Semmi. Ha több vizet iszol, akkor világosabb a vizelet. Ez olyan mint a málnaszörp. Ha több vizet öntesz hozzá, halványabb lesz.


Ha nincs semmi vizelési panasz, nem büdös a vizelet, nem csíp, nem kell gyakrabban menni, akkor a világon semmi teendő nincs azzal, hogy valakinek világosabb a vizelete.

2020. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. júl. 9. 07:17
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 osztom..
2020. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akk egeszseges ha atlatszo
2021. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más nennyiségü folyadék a normális egyénkent, kisebb eltérésekkel.. Az emlitett szin normális
2021. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!