Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki hogy érzi magát a kánikuláb...

Mate19900807 kérdése:

Ki hogy érzi magát a kánikulában? Pulzus ingadozás?

Figyelt kérdés

Nekem tegnap egész nap alacsony volt a pulzusom 57-60 ülve, 65-70 állva, séta közben 80.

Ma pedig egész nap magas, 90-100 körül ülve. El mentem sétálni, 120as pulzussal sétáltam, nem esett jól.

Kardiólógia ekg uh rendben van, terheléses, holter is ok. mitralis és tricuspidalis insuffom van, mitralis jelzett, tricusp 1 fokú.

Sokszor hetekig tünet mentes vagyok, bírom a fizikai terhelést, máskor meg egész nap rosszul érzem magam, a setatol is kifulladok. Ötletek tanácsok? Melegtől is lehet?



2020. júl. 10. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: sz@rul. Magas a pulzusom, ugrál a vérnyomásom, szédülök, nem kapok levegőt, hányingerem van, ingerlékeny vagyok, nem tudok koncentrálni és egy helyben ülve is ömlik rólam a víz.

Gyűlölöm a nyarat, a meleget.

Biztosan a melegtől van neked is, hiszen nem lett rossz a kardiológiai eredményed.

Én ilyenkor igyekszem minél kevesebbet mozogni, hogy egy kicsit kevésbé izzadjak, sokat iszok és próbálok pihenni, és túlélni.

2020. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyedet nézesd meg. Annak az első jele a magas pulzusszám.


Ha volt influenzád-nem ez a koronás-hanem normál, az tönkre vághatja a pajzsmirigyedet, főleg ha nagyon hazavágott, és nagyon magas volt a lázad. Ilyenkor utolsó felvonásként érdemes megnézetni, és rendszerint pozitív is az eredmény.

2020. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

KB fél éve volt laborom, teljesen csillag mentes, pajzsmirigy és kortizol is rendben van. Egyedül a szívemmel van probléma, néha kábának is érzem magam. Vernyomasom alacsonyabb inkább mint magas.

2020. júl. 10. 16:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Beteg nem voltam 3 éve
2020. júl. 10. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:

3 Nem normál pm vizsgálat kell, hanem teljes. Nyaki UH-al is, és teljes PM vérvizsgálattal is.


A mezei vérvétel csak általános. A tökéletest akkor kapod meg ha UH, és teljes Pm vérvizsgálatot csináltatsz.

2020. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mediterran éghajlat pára teszi , a divatagban legalabb éjszaka lehűl de itt azt sem .
2020. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!