Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hivatalosan van valami szankci...

Hivatalosan van valami szankció ha valaki nem veszi fel a maszkot ott ahol kötelező lenne? Mit gondoltok a viseléséről boltban, jarművökön, rendelőkben stb?

Figyelt kérdés
Nagyon kényelmetlen viseletnek találom. Fulladok is benne és bepárasodik a szemüvegem. Viszont mióta használom nem voltam beteg. Aminek nagyon örülök így ünneplem a használatát a kellemetlenségekkel együtt is. Azt viszont szomorúan tapasztalom, hogy kb.rajtam kívül már senki nem hordja szakszerűen vagy az állukon lóg dísznek vagy lehúzzák az orrukról és így semmi értelme. Még kórházban is ezt tapasztaltam. És nem szól senki még azoknak sem akik dísznek sem veszik fel, bemehetnek úgy a boltba. Nem értem ha én kibírom más miért nem bírja ki azt a rövid időt? Jobb lesz ha megint jön a kijárási tilalom és minden bezár? Vagy mások szeretnek betegek lenni? Nem csak a covidra gondolok.

2020. júl. 11. 15:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%

Ha a szemüveged bepárásodik, akkor jobban rá kéne nyomni az orrodra. Tökéletes nem lesz, de azért segít, ha jól hozzáigazítod. Ez nem csak kényelmi szempont, úgy jobban zár is.


Ellenőrzés lényegében nincs, és tartok tőle, hogy amíg a nagyobb baj ki nem bontakozik, nem is lesz. A kritikus probléma szerintem az, ha valaki maszk nélkül beszél, köhög vagy tüsszent zárt térben. Sima orrlégzésnél nem jön ki annyi csepp, mint mondjuk beszéd közben, úgyhogy a csak szájra húzott maszk is segít valamennyit.

2020. júl. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%
Mert egyre kevesebb a birka szerencsére.
2020. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%

Nagyobb üzletekbe ,ahol van biztonsági őr,akár be sem engedhet.

Még nincs vissza vonva,akár büntetni is lehet érte.

2020. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
De beengednek mindenhova. Eddig egyedül a DM-ben szóltak érte. :( 2. A birka a te vagy. Kötözködni ne ide gyere.
2020. júl. 11. 18:06
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Nincs semmi szankció.Épeszű ember nem fuldoklik benne 35 fokban,aki komolyan elhiszi hogy a maszk megvédi a vírustól,az hordja csak nyugodtan.
2020. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor téged nem fog zavarni ha esetleg megműtenek akkor az orvos sem vesz fel maszkot mert teljesen felesleges. ;)
2020. júl. 12. 18:10
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Okos vagy látom,a magadfajták miatt fognak szivatni ezzel a röhejes maszkkal még hónapokig,vagy akár évekig.
2020. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Te orvos vagy? Esetleg virológus vagy biológus? Én az utóbbi és legalább annyi valós tudásom van, hogy terjednek a különböző vírusok és baktériumok.
2020. júl. 12. 18:40
 9/33 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen ostob módon van megcsinálva a jogszabály, ezáltal teljesen felesleges maszkot venni, ha nem tartozunk a veszélyeztetettek (idősek + krónikus betegek) csoportjába, illetve nincs a közvetlen háztartásunkban idős rokon.


Strandokat kinyitották, a tömeg a medencében strandol, miközben a sarki közértben / trafikban rádszól az eladó, hogy vegyél fel maszkot.


Szerinted ennek így mi értelme van? Ráadásul egy strandon jóval nagyobb esélyed van elkapni a kórokozót, mint mondjuk egy üres buszon, vagy Marika néni közértjében.


21 éves vagyok, és engem is rohadtul zavar már az egész maszkozás.

2020. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Persze mert azt hiszed nem fogod elkapni vagy ha igen ez kis nátha lesz. El sem tudod képzelni hogy nagyon beteg is lehetsz vagy meghalhatsz. Az idősebb rokonaid pedig nem fontosak a számodra. Tipikus
2020. júl. 12. 21:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!