Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lasú pulzus oka? 55-60 között...

Lasú pulzus oka? 55-60 között alaphelyzetben. 23/f

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sportolsz?

(Egyébként nekem is ennyi, 16/F.)

2020. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez az h nem 🤣🤣
2020. júl. 19. 09:15
 3/13 anonim ***** válasza:

alacsony a pulzusod

Kezdj el mozogni valamit,hogy megerősítsd a szívizmodat akkor talán feljebb megy a pulzusod

Meg szedhetsz magnéziumot is az is jó a szívnek

2020. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de nem fog megállni??? :O ettől felek meg am az utóbbi 3 napban ennyi
2020. júl. 19. 12:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Majd ha ~40, akkor aggódj.
2020. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggdój, nekem is mindig ennyire alacsony, ezzel élek együtt 43 éve:-))
2020. júl. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Ez nem feltétlen alacsony, alapjában véve jobb, ha alacsonyabb a pulzus, mintha túl magas lenne. A 3. válaszolónak pedig üzenem, hogy pontosan az ellenkezőjét váltja ki a sport, a szívizmok erősödésével a pulzus csökken, extrémebb esetekben kialakulhat a sport szív (érdemes utána olvasni).
2020. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 vpeti89 válasza:
Velem is ilyesmi van. Voltam kardiológiai vizsgálaton is, minden rendben, a doki szerint ami nekem van, ez a "vagotónia" egyik fajtája (az emberi szervezet egy része, vagy egésze túl nyugodt, vagy be van lassulva főleg fizikailag, de akár lelkileg is lehet), a túl alacsony pulzus az egyik tünet. Nem tudom, hogy nálad mi a helyzet, de nálam ez örökletes + gyermek koromtól mindig jóval alacsonyabb volt a pulzusom mint az átlag annak ellenére, hogy szinte egyáltalán nem sportoltam soha. Mindenesetre egyáltalán nem életveszélyes, sőt, ebben az esetben a kevés pulzus jó - minimális az esélye a szívelégtelenség kialakulásának. Ezeket az infókat a kardiológus magyarázta el nekem így, ha passzolnak rád is ezek a dolgok, valószínűleg neked is ez a vagotóniád lesz, de érdemes lenne elmenned vizsgálatra.
2020. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugalmi pulzusnak teljesen jó az 55-60 még sport nélkül is (akin rendszeresen sportol, annak gyakori a 60 alatti nyugalmi pulzus, nekem becsúszik néha 50 alá is).

Ha nincs tüneted (gyengeség, állandó fáradtság, ájulások) akkor ezzel nem kell foglalkozni.

Nem áll meg a szíved, ahhoz súlyos szívbetegség kell, amo nem csak lassú pulzussal jár.

A magas nyugalmi pulzus már több aggodalomra adhat okot.

2020. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz mert ez nem játék az öcsémnek kardiológiai kivizsgálássalot írtak ki.
2020. júl. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!