Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetett ez szívroham?

Lehetett ez szívroham?

Figyelt kérdés

Fiam 23 éves. Ma délután panaszkodott, hogy rosszul érzi magát. Ebből rosszullét lett. Furcsán vert a szíve, a keze könyéktől lefelé zsibbadt, hideg volt. Mondta nehéznek érzi a mellkasát. Enyhe remegés az egész testében.Férjem vérnyomást és pulzust mért. Vérnyomás 168/90, pulzus 130.

Vérnyomás csökkentő gyógyteát adott neki, én pedig egy szem Valeriána /enyhe gyógynövényes nyugtató/ adtunk neki. A kéz zsibbadása alábbhagyott. Most alszik.

Éjszaka bulizni volt. Talán egy éve rendkívül egészségre káros életmódot él. Éjszakai élet, ivás, cigi, rendszertelen alvás, és az okos telefon időhatárt nem ismerő állandó nyomkodása. Sokszor mondtam neki ez így nem lesz jó. Most megijedt, mondta halálfélelme is volt a fura szívverés és a légzés nehézség miatt. Változtatni fog az életmódján.

Szerintetek elég ha kipiheni ezt az egészet. Lehet jelzett a szervezete, hogy ELÉG, megállj! Vagy esetleg valami komolyabb szívprobléma is lehet a háttérben. TB-je most nincs. Fél éve eljött a munkahelyéről. Azt hittük majd hamar el fog helyezkedni.



#Szívroham?
2020. júl. 19. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de szívrohamom kettő is volt. Szerintem ez pánik volt, kimerülés. Nekem mind a két alkalommal nagyon fájt a mellkasom, és hánytam is. Amennyire tudom, a szívroham nem múlik el magától. Változtasson, nehogy a következő tényleg az legyen.
2020. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem drogot használ és most emeli az enyhébből az erősebb felé a lépést.Nézzetek utána. A vérnyomása is magas, a pulzusa se jó, és szive se..


Mindenképpen orvos, de drogteszt is..

2020. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen még meg lehet állítani..
2020. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem szívroham volt, habár (!) elméletileg előfordul olyan, hogy "lábon kihordott szívroham". Amennyire én tudom, szívroham nem múlna el egyszerű gyógyteától... A pánikroham szokott egyébként a szívrohaméhoz hasonló tüneteket produkálni.


Mellesleg... szívroham gyanúval a MENTŐT kell hívni, nem pedig teát főzögetni!!! Örüljetek hogy végülis nem az volt! Töltsd le legalább az Életmentő alkalmazást, pont erre van.

2020. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
TB járulékot el kellene intézni, havi 7710 ft. Bármikor szüksége lehet eü. ellátásra, ami bizosítás nélkül nem lesz olcsó.
2020. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Holnap megyek TB-t intézni.
2020. júl. 19. 20:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Határeset volt, hogy nem hívtunk mentőt. Még az orvosi ügyelet jöhetett volna szóba. Most várunk. Fekszik. Már csak kicsit érzi a mellkasát és pici zsibbadás tenyerében. Remélem holnapra teljesen rendbe lesz. Aztán azért ezt meg kell említeni a házi orvosánál.
2020. júl. 19. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet említeni. Addig is nyugodtan tedd fel olyan fórumra is a kérdést, ahol orvosok válaszolnak. Pl.:


[link] (ingyenes)

[link] (fizetős, sms)


Esetleg még van a MediCall applikáció, aminek van hasonló funkciója. Azt hiszem, ezt tb-nélkül is igénybe lehet venni, bár nem emlékszem az áraira.

2020. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Felteheti ugyan ott is a kérdést, de EKG nélkül ugyan ki írná látatlanban, hogy tuti nincs baja. Valószínűleg drog vagy pánikroham, de más is lehet esetleg. Egy ismerősöm kísértetiesen hasonló helyzetben volt nemrég, a sürgősségin pánikrohamnak gondolták.
2020. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!