Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas ez a vérnyomás ebben a...

Magas ez a vérnyomás ebben a korban?

Figyelt kérdés

44és fél éves férfi vagyok 176 cm magas-95 kg.

146/107 hg/mm vérnyomást mértek nálam 102 pulzusszámmal.

Lehet és kell-e csökkenteni ezt az értéket,és ha igen,hogyan?


2020. júl. 19. 22:10
 1/9 viki994567 válasza:
Szerintem magas anyukam 53eves es neki is neha magas (145korul) de mindig ennyi szokott lenni vagy csak neha? Lehet a hidegfronttol is de az atlag vernyomas 110-130ig van
2020. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A 146 még éppen elfogadható, a 107 egyértelműen magas. Azt 90-ig le kéne csökkenteni.

A 102 pulzus iszonyatos sok. Gondolj bele, 70-75 lenne a normális.

Mivel itt orvosnak van teendője, irány egy kardiológus, és onnantól úgyis azt kell szedned/betartanod, amit ő mond.

Mindenesetre fogyni jó lenne 15-20 kg-ot.

Mozogni kéne, de nem erőltetett dolgokat, hanem könnyűeket: pl. napi fél óra sétálás már elég sokat számít. Ha van lehetőséged, járj el úszni.

2020. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 viki994567 válasza:
Ja meg annyit tennek hozza hogy igyon cickafark teat az vernyomascsokkento 🙂
2020. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
nem
2020. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A normál vérnyomás maximum 140/90, szóval igen picit magas, de ha orvosnál voltál lehet, hogy izgultál és az felnyomta. Nekem is mindig magas volt, amikor a dokinál mérték, otthon viszont mindig normális értéket mutatott. Szóval, szerintem ha továbbra is magas, akkor menj el egy kardiológushoz mindenféleképpen, majd ő megmondja ha esetleg van valami gond, kell-e gyógyszert szedned. Lehet, hogy elmész és nem talál semmit, de inkább menj biztosra :)
2020. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha többször méred egymás után, különböző napszakokban, és akkor is ennyi akkor magas. De lehet csak stressz, vagy kávé stb. felviszi rövid időre, az természetes.
2020. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 viki994567 válasza:
Nekem a pulzusom volt mindig magas majusban (erettsegi idoszak) 130-140 az orvos irt fel gyogyszert magas vernyomasra/magas pulzusra valo 2alkalommal hasznaltam csak egy negyedet vettem be az szepen levitte halistennek mar nem szedem mostanaban 84-86 korul van a pulzusom szerintem irass fel a haziorvossal jobb az ha van otthon amit nekem felirt 200ftba kerult Bisoprolol Sandoz a neve
2020. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez csak egyszeri mérés volt? Ha igen, akkor ez nem mérvadó. Meg kellett volna utána még kétszer mérni 10-10 perces időközökkel. Érdemes lenne egy hétig naponta 3szor megmérni és ha így is magas, háziorvost felkeresni.
2020. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 emike75 válasza:

Egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy egy mérés nem mérés. Több mérést kéne csinálni a nap több szakaszában. Ha több érték magas érdemes azért egy kivizsgálást kezdeményezni

Sok vizet kell inni és a kávét biztos hanyagolnám. Az életmódváltáson el lehet gondolkodni, ill a fogyáson.

Ha továbbra is fennáll a dolog nem szeretnél egyből gyógyszert hanem először valami natív dologgal szívesen próbát tennél akkor lehet tudok segíteni

2020. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!