Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Migrén? (Kérdésed túl rövid)

Migrén? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Migrénem van folyamatban, eddig kétszer volt. Mindkétszer hánytam. Rögtön el is múlt a fejfájás. Ha most is migrénem van akkor rögtön elmúlik majd a fejfájás hányás után, ugye?

Ha meghánytatom magam az is jó? Vagy magától kell jönnie?

Köszönöm!

16/l


2020. júl. 30. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Egyidősek vagyunk én is szintén migrénes. Én nem szoktam hányni nekem csak az segít mikor este lefekszem aludni és másnapra elmúlik. Sajnos vagy nem sajnos, de így van. Viszont van ismerősöm, aki szintén migrénes hányással és elvileg ennek magától kell jönnie. Mármint a szervezetednek egy ilyen sajátos "gyógymódja". Nem tudom mi történne, ha meghánytatnád magad, de ha neked is annyira fáj a fejed, mint nekem akkor megér egy próbát.
2020. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyéni, én pl. nem szoktam hányni migrén alatt. Egyetértek #1-el, egyszer próbáld meg, de ha nem segít az önhánytatás, akkor inkább hanyagold, mert amúgy nem egy egészséges dolog.
2020. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Egyszer volt, hogy lefeküdtem és aludtam két órát, de amint felkeltem elkezdett remegni a lábam és hánytam egyet. Most nem fáj annyira, de a legutóbbi két alkalommal azt hittem meghalok. Gyógyszer segíthet? Ha lázas vagyok és fáj a fejem akkor szokott segíteni, de most nem tudom segítene-e. Eddig nem vettem be rá gyógyszert.

2020. júl. 30. 10:33
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es. Neked is köszönöm! Még várok egy kicsit, mert amúgy rettegek a hányástól, viszont azt is utálom ha fáj a fejem, így valamit valamiért.
2020. júl. 30. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Az önhánytatás semmilyen körülmények között nem jó dolog. Nem minden migrénes roham jár hányással, Én is évente ha egyszer hányok tőle. Arra semmilyen garancia nincs, hogy a következő migrénednél a hányás elmúlasztja. Nekem pl. hányás után mindig jobban fájt.
2020. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Nekem gyógyszer nem szokott segíteni, ha csak simán fáj a fejem nurofen non aqua (nem biztos, hogy így kell leírni) fájdalom-, és lázcsillapítót szedek, de migrénen ez sem segít. Hidegvizes borogatást szoktam még a fejemre tenni, bár nem sokat segít, de a semminél jobb. Nekem csak az esti "mélyalvás" szokott segíteni. Hányásfóbiás vagyok szóval nálam ez a meghánytatom magam dolog kizárva, nem lennék rá képes.


Viszont.

Láttam valakinek az instagram storyjában, hogy Advil Ultra Forte segített neki, én még nem próbáltam. Illetve vannak youtubeon binaural beats névre hallgató "zenék" elvileg, ha fülhallgatóval hallgatod azok is segítenek. Kitartást!

2020. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!