Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csinálhatnék, hogy kevésbé...

Mit csinálhatnék, hogy kevésbé aggódjak mindenen? (Létezik terhességi pesszimizmus? :D)

Figyelt kérdés

Babát várok (33.hét) és az utóbbi hetekben/napokban nagyon féltem a barátomat mindentől.

Sírni tudnék, ma pl. körfűrésszel dolgozik itthon. Úgy félek, hogy baleset éri, hiába tudom, hogy vigyáz magára, de valamiért nagyon parázok, hogy baja esik.. Nem is tudom honnan jött ez, 6 év alatt nem kellett ragtapaszt használnia, mindent olyan megfontoltan csinál.

Felajánlottam neki, hogy segítek... de tudja, hogy most ilyen kettyós vagyok és így azt mondta, rendes tőlem, de feküdjek le inkább. :'D Mindig ideges vagyok, amikor meghallom a gépet felzúgni.


Mostanában a vezetésébe is beleszólok, ami érthető okokból csak idegesíti. Annyira borulátó vagyok, hogy nem ismerek magamra. Mindig megbeszélem magammal, hogy ne szólaljak meg.. Tudja mit csinál. Aztán csak kicsúszik valami. Nem voltam ilyen soha..


Valakinek van ilyen tapasztalata? És ugye elmúlik?



2020. júl. 31. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló voltam a 3. trimeszterben, a férjem a munkahelyén ragadt és töltőn volt a telefonja,miközben egy sérült munkásnak próbált segíteni. Én meg hívogattam, sms-eket írtam neki, az anyját is felhívtam és a frászt hoztam rá, mondván, hogy érzem, nagy baj történt vele. Már majdnem meggyőztem, hogy menjen oda és nézze meg, mi van vele, amikor a férjem hívott, hogy indul haza, csak töltőn volt a mobil. Égett a pofám. Inkább élvezd, hogy még nem bömböl melletted éjjel nappal a csemetéd és tudsz aludni, feküdni stb. Lazulj el. Később bánni fogod, hogy már most is stresszelsz. Elég lesz majd a baba miatt (miért sír, miért ennyit kakil, miért nem alszik, miért olyan színű a kaki, mi van, ha nem elég a tej stb stb)
2020. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ó, de hosszúak lehettek azok a perceid! :/


Igazad van, köszönöm! :)

Most megnyugodtam, hogy a hormonok miatt lehet. :D

Azt tudom, hogy a baba miatt aggódni fogok és valamilyen mértékben normális, de nem hittem, hogy apukáját is így fogom félteni még a szülés előtt. :D

2020. júl. 31. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Tombolnak a hormonok, ennyi. Igen, majd elmúlik. Nagyon cuki vagy!
2020. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!