Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ilyen érzésem...

Miért van ilyen érzésem elalvás előtt?

Figyelt kérdés
Mikor lefekszek aludni, és pont mielőtt elaludnék, és félálomban vagyok,zuhanó érzésem van, de csak egy pillanatig, és hirtelen riadok fel. A szívem hevesen ver mindíg utána egy kis ideig. Ez akárt egy éjszaka többször is megtörténik, olyankor nehezen tudok csak elaludni, de általában csak egyszer. Nem mondanám egy kellemes érzésnek, de mindíg csak egy pillanatig tart, és újra teljesen éber leszek utána. Ha utána becsukom a szemem és megpróbálok visszaaludni, olyan érzésem van, mintha a testem vízben lebegne, és néha még bizsereg is. Régebben elég sokszor volt ilyen, de abbamaradt egy időre, és teljesen meg is feletkeztem róla. Viszont pár napja újra előjött ez az érzés, és érdekel hogy mi lehet. Tippek?

2020. aug. 6. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy motől van ez, de ilyen "zuhanó érzésből hirtelen felriadás" mindenkinél szokott néha lenni.
2020. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nekem is szokott ilyen leni, ilyenkor megugrik az egèsz testem. Szerintem az emberek 80%-ának van ilyen problèmája
2020. aug. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Aki nem ért hozzá, minek ír?

Egyrészt ez egészségi kérdés.

Ha tényleg így történik, akkor valószínűleg az az oka, hogy úgy horkolsz, hogy közben nem kapsz levegőt, ezért - mielőtt megfulladnál - ha szerencséd van, felébredsz.

De ez nem kötelező! Meg is fulladhatsz ilyenkor.

Másrészt kaphatsz egy kis agykárosodást, amit nem veszel észre, de lehetnek ilyen tünetei.

Csak az a vicces, hogy ezek összeadódnak. Egy idő után ebből már komolyabb agykárosodás is lehet.


Tehát: AZONNAL orvos!

Körzeti orvos -> Madarász utcai alváslabor beutaló.

2020. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem horkolok még a legmélyebb álmomban sem, nemhogy félálomban.
2020. aug. 9. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Te csak tudod, nem, hogy a legmélyebb álmodban mit csinálsz...
2020. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel két testvérem van és egy kis lakásban élünk, két testvérrel alszom egy szobában, akik szólnának, ha horkolok. Nagyon rossz alvó mindkettő és felébredne rá.
2020. aug. 20. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért egy automata mikrofon ezt jobban meg tudná mondani. Ha már régóta együtt vagytok, akkor nyilván nem ébrednek fel, ha horkolsz.
2020. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!