Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggel alig birok felkelni,nin...

Reggel alig birok felkelni,nincs kedvem semmihez mit tegyek,vagytok így?

Figyelt kérdés

#Nehéz kelés ,reggel
2020. aug. 11. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. Depresszio. Este lefekudni nincs, elaludni nem tudok, reggel forditva.
2020. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kicsit több részlet kéne. Mióta áll fenn ez az állapot? Mit szoktál csinálni egyébként? Dolgozol? Stresszes a munkád? Vagy más okból stresszes az életed?


Átmenetileg, pár napig bárki életében előfordulhat ilyesmi, de ha hosszú távon fennáll, akkor szükséges tenni ellene valamit. Elég lehet egy önsegítő módszerekről szóló könyv vagy honlap elolvasása (és a tanultak alkalmazása), súlyosabb esetben pszichogus/pszichiáter segítsége kellhet.

2020. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudsz ilyen önsegítő könyvet ajánlani?
2020. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Angolul olvastam őket. Nekem ez volt az egyik, amit érdemes volt végigolvasni:

[link]


Ez meg a másik:

[link]


Itt elvileg le lehetne tölteni mindenféle űrlapszerű füzeteket is (nem tom hogy van magyarul a "worksheet"...), de én nem találtam. Viszont érdmees végigolvasni, és ami felkelti az érdeklődésed, arra rákeresni.


Halogatás, munkához nem kezdés meg hasonlók ellen még nincs tökéletes fegyverem, ezen a nyomon indultam el:

[link]


Nagyjából az az elképzelésem, hogy a CBT nevű módszer (amit az első két link ír le) alkalmas tűzoltásra, tehát arra jó, hogy összeszedje magát az ember egy időre. De utána - kihasználva, hogy van egy átmeneti javulás - más módszerekkel ki kell kutatni, hogy miért alakultak ki azok a hamis belső nézetek, amik kirúgták alólam a lábam. És ezeket is eliminálni kell. Erre jó nekem ez az IFS nevű dolog, amit a harmadik link ír le.

2020. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Keljél később.
2020. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Tedd rendbe a bélflórádat, mert mindenre hatással van!
2020. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sosetom ***** válasza:

Sportolj, olvass, fejleszd magad, táplálkozz egészségesen és nagy valószínűséggel minden rendben lesz.


Ha nem működik, menj pszichológushoz, teljesen normális dolog ha foglalkozol a mentális egészségeddel. Olyan ez mintha a konditeremben személyi edződ lenne, vagy ha lázas vagy elmész dokihoz, a pszichológus a fejedben segít rendet tenni. :)

2020. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sport
2020. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én így vagyok. Az orvosok szerint semmi bajom, de reggel szinte sírva kelek fel, hogy na, megint mi jön ma? Mert mindig van valami probléma, minden egyes nap! Mintha átok lenne rajtam. Fáradtan kelek.
2020. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem meg mellé még a gyomrom is fáj meg szédülök :(
2020. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!