Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvoshoz menjek, ha...

Milyen orvoshoz menjek, ha mindenem fáj? 20L

Figyelt kérdés

Főleg a hátam, a nyakam és a vállaim fájnak. Van rajtam némi felesleg, most szerettem volna elkezdeni edzeni, de nem megy fényesen. Régen is tornáztam itthon, de akkor max izomlázam volt. Most a vállaimat alik bírom megemelni, a nyakam úgy érzem be van állva. 2 guggolás után olyan fájdalom van a térdemben, hogy legszívesebben sírnék, egy helyben állni sem tudok huzamosabb ideig, mert borzalmas térdfájdalmat okoz. Felülésnél a bordáim szúrnak vagy hasítanak. Szinte egy gyakorlatot sem tudok úgy megcsinálni, hogy ne okozzon hatalmas fájdalmat. Így is nehéz rávenni magam, mert nagyon hamar kifulladok és rossul leszek, de így hogy semmit nem tudok csinálni csak kövérebb leszek és akkor meg az lesz a baj. Sajnos szerintem ezek nem olyan dolgok amik idővel elműlnának, de azt sem tudom mi okozza és kihez forduljak. A háziorvosom egyszer régen kezelt nyaki izomgyulladást nálam és csontkovácsnál is voltam, de ő nem talált semmit. Milyen szakorvoshoz forduljak a problémáimmal? Azt hiszem, hogy a csonkovács ortopédot említett, de konkrétat nem mondott. Az ortopéd a térdízületemmel tud valamit kezdeni?

Köszi a válaszokat.


2020. aug. 18. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom mekkora tulsulyról van szó, nem az okozza a problémát?

Ha úgy gondolod, hogy nem, akkor elosszor háziorvos, ő továbbít küldeni egy átfogó kivizsgálásra és a megfelelő szakemberekhez ír beutalót.

2020. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az 1es mondja, első körben háziorvos, mert mindenhez ő ad beutalót.
2020. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyógytornász, manuálterapeuta.
2020. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valahogy már annyi dologra kaptam beutalót, hogy félek elmenni a háziorvoshoz. Egyszer már lecseszett, hogy nem mentem el ahova beutalt. Tehát amit magam is intézni tudok azt inkább magam intézem. Amúgy nem nagy felesleg (szerintem). 170cm-hez 66kg vagyok, csak rosszul oszlik el és az összes a hasamon, a fenekemen és a combjaimon van.
2020. aug. 18. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Most ha nem mész el oda, ahova beutal az orvos akkor hogyan szeretnéd megoldani ezt? Na nembaj majd diagnosztizál a gyakori népe, nyugodtan tojd le amit mond az aki ért hozzá és megvizsgált.
2020. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a beutaló teljesen másra volt. Azóta kaptam újat ami hamarosan esedékes. Csak 1 ilyen beutalót hanyagoltam el, de már van egy csomó mögöttem és még egy csomó előttem is.
2020. aug. 18. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
5-6 kiló van rajtad, az nem a világvége. Valószínű viszont, hogy nulla az izomzatod. Mindenképpen ortopéd orvos kell neked, a térded nem működik rendesen. Ha nem kérsz beutalót háziorvostól fizesd meg a magánrendelést, de ezzel az a baj, hogy onnan minden vizsgálat fizetős.
2020. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!