Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nevezik az emberek azt...

Miért nevezik az emberek azt jó időnek, mikor olyan rohadt meleg van, hogy kb 10-től 18 óráig meg se lehet maradni kint a Napon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, mit élveznek sokan ebben az időben. Ilyenkor kész szenvedés, ha valamit csinálni kell, csak egy hűvös, klímás szobára vágyom. A jó idő az nálam 20-25 fok körül van, nem ilyenkor.

2020. aug. 22. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Mert én pl. jól bírom a meleget, és szeretem, nekem ez a jó idő. Minden nap feketében vagyok, leengedett hajjal, és még így sincs mindig melegem. Sokan nem értik, hogy hogy bírom, és igazából én sem, de ez van, én élvezem a hőséget is.
2020. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont azon agyaltam délelőtt, amikor leizzadva hazaértem a bevásárlásból, hogy a strandon kívül mi a fenét lehet csinálni ebben az időben? És hogy lehet ezt egyáltalán szeretni?
2020. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem kell fűteni.
2020. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Lehet fagylaltot enni, az nagyon jól esik ilyenkor.
2020. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
21%
Fogyjál le szerintem akkor, engem egyáltalán nem terhel meg érdekes. Amúgy 3-as jól mondja.
2020. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Mert nem kell fűteni"? Miért, 20-25 fokban ti már fűteni szoktatok? :)
2020. aug. 22. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sokan összekötik a szabadsággal, semmittevéssel. Én is bírtam egy időben, de mióta végig dolgozom a nyarakat, kevésbé fun. Mostanában azt látom, az emberek konkrétan semmit nem csinálnak nyáron, s*arnak bele mindenbe, mintha folyton szabin lennének. Eleresztik magukat minden téren, megjelenés és viselkedés terén is a szokásosnál is lejjebb csúszik a léc. Ebből, hogy szinte senki nem képes a normális üzemmódban müködni (mert nem is lehet, az emberi szervezetnek nem ez az üzemi hőmérséklete), mégse annyira jó az. Inkább csak valamilyen érthetetlen okból úgy érzik, ilyenkor mindent szabad és ezt a vélt szabadság érzést szeretik. Az 1-es válaszolónak javaslom, hogy nézesse meg a pajzsmirigyét. Én sokáig szó szerint így nyomtam, kiengedett hajjal, feketében, nem értettem, miért agonizálnak egyesek a meleg miatt, mikor én tök jól vagyok így. Egy rutin üzemorvosi vérvételen pedig az egekben volt a TSH-m. Pajzsmirigy alulműködés. Mióta rendbehozták gyógyszerrel a pajzsmirigyem, 25 fok felett az életemért küzdök. Lehet, hogy ez nem hangzik túl motiválóan, de érdemes megnézetni, mert sok bajt okozhat.
2020. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
7-es vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy a fagyi a kedvenc édességem, télen-nyáron eszem. Igaz, télen csak dobozos jégkrémet, mert valami érthetetlen okból nem lehet tölcséres fagyit kapni. Szóval sajnos nekem ez sem érv arra, hogy élvezzem a 40 fokot.
2020. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

A kérdés teljesen jogos.

Csak azok írják, hogy szeretik, akik még iskolások (meg persze tanárok), mert egész nyáron otthon dögölhetnek. Természetesen ők sem bírják, mert, amikor pl felmerül, hogy nyáron is lenne iskola (rövidebb nyári szünet), akkor egyből kórusban sipákolnak a tanárokkal együtt, hogy azt nem lehetne kibírni, utazni a melegben, aztán ülni bent a 29 fokban. Nos üzenem, a többségnek pontosan ugyanezt kell csinálnia minden nyáron évtizedek óta. Úgyhogy majd ők is megutálják hamar.

2020. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többségen ez a gyerekkorból rajtuk ragadt ökörség. Hurrá, vakáció, "jó idő", semmittevés, strand. De az tuti, hogy ezek az emberek is csak a szabadidejükben élvezik ezt az időt, ha valamit csinálniuk is kell, akkor azt vagy klimatizált helységekben teszik, vagy majd megrohadnak közben ők is. És aztán van az a pár százalék, aki tényleg élvezi, és bírja is a 30-35 fok feletti hőmérsékletet. Nem értem nekik hogy működik a szervezetük, de mindegy, ők szeretik ezt.


Meg vagyunk mi, akik ha csak tehetjük, a sötétített hűtött lakásban akarjuk túlélni ezt a rémes 3-5 hónapot. Sokan mondják, hogy a téltől lesznek depressziósak, hát, én a nyárral vagyok így. Mivel rühellem a meleget, nyár végére már nagyon tele a hócipőm a sötét házban való bezártságtól. Én már most is alig várom az őszt (kár, hogy lassan ebből is nyár lesz), a legkedvesebb évszak számomra. Kellemes meleg, 18-25 fok, már fáradtan süt a nap, de még elég meleg ahhoz, hogy jókat lehessen kirándulni, sétálni, túrázni a természetben. Imádom az őszi illatokat is, a száraz avarét, az őszi eső illatát, a reggeleket, estéket, úgy ahogy van szeretem az egészet.


Aki pedig ilyen ökörségekkel jön, hogy le kell fogyni, majd akkor bírni fogod a meleget, az nem komplett. Voltam én már az elmúlt 15 évben 110 kiló, és 58 is, mindenhogy utálom a kánikulát, és a hőséget. Nekem max. 28-ig elviselhető, afölött marad az hogy hacsak tehetem, hűvösben vagyok.

2020. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!