Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony reggeli testhőmérséklet?

Alacsony reggeli testhőmérséklet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Észrevettem, hogy ébredés után (-ekkor egyébként kicsit "fázom" is, de nem ráz a hideg, csak szimplán érzem, néha pl. hideg az orrom, ilyesmi-) a testhőmérsékletem kicsit alacsony. Szájban szoktam mérni, mert a hónaljas módszerben nem bízom annyira (néha 0.5 fok eltérést is mérek ugyanabban a hónaljban, ugyanabban az időben..).


Szóval reggel 36.1-35.9 között szokott lenni a dolog, kicsit (20-30p) később 36.2-3, aztán ahogy beindul a napom (ébredés után mondjuk 2 órával) egyből felmegy 36.7-8 fokra a dolog. Szerintetek aggódnom kellene vagy ez normális? Mik a tapasztalatok?


Általában minél mélyebben/többet alszok annál hűvösebben ébredek (érzésre). Illetve csak minimális ruhában alszom, mert még rövid pizsamában is sokszor melegem van lefekvéskor.


26/f



2020. szept. 4. 12:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Reggel = Ébredés után, általában 7-9 között valamikor, de nem fix időpont.
2020. szept. 4. 12:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Élő ember szobahőmérsékleten, ruhában nem hűl ki. Sok értelme nincs ezt méregetni, ezen pörögni.
2020. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont így normális. Lefekvéskor az alvás 1-2. fázisában csökken a testhő, majd ébredéskor a mozgással és az emelkedő vérnyomással helyreáll.

Ha betegség van, azaz lázas állapot, estére gyakran felmegy, de reggelre akkor is közelít a hőemelkedéshez.

2020. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális. De minek méregeted a hődet napjában többször?
2020. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyik rokonom koronás lett pár napja és ezért csekkolgatom néha. (nem találkoztam vele, de azóta kicsit parázom :D)
2020. szept. 4. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!