Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel tudnám helyrehozni...

Mivel tudnám helyrehozni magam? A stressz miatt kikészült a gyomrom. Már nagyon nem bírom a folytonos görcsöket, puffadást, időnként hasmenést vagy émelygést. Kb főtt krumplin meg pirítóson élek.

Figyelt kérdés
Elkezdtem szedni a savlekötőt de alig használ. Próbálok citromfű teát de nem segít. A haziorvost már nem akarom nyaghatni mert kb az összes vizsgálaton túl vagyok és nem találtak a refluxon kívül mást. Csak félek a járványhelyzet miatt most elhúzódó lesz a stressz helyzet és már nem bírom.

2020. szept. 9. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nullara fognak pontozni, de nyugtato kellene. A ferjem antibiotikum-kurat is vegigcsinalt Helicobacter-fertozesre, de ujra es ujra panaszai voltak. A ferjemet sok stressz eri. Vonakodott nagyon, de megis belement, hogy nyugtatot szedjen. Azota jo a gyomra.
2020. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van itthon frontin de egyrészt nem akarok rászokni másrészt olyan alacsony a vérnyomasom hogy csak este tudok bevenni belőle egy felet napközben felkelni sem tudnék ha szedném. Este is neki megyek a falnak ha ki kell menjek még a mosdóba. Azt sem talasztaltam hogy nyugtatna inkább csak álmosít. :(
2020. szept. 9. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:

A reflux is pont elég hozzá, ha stresszelsz, az még hozzá tesz. Diétázni kell, de a pirítós, krumpli már túlzás egy idő után.

Meg kellene a stressz forrását szüntetni, ha nem megy, mint gondolom jelen helyzetben nehéz, és nem akarsz nyugtatót szedni, akkor vegyes teákkal, vagy komplex B vitamin készítménnyel is érdemes próbálkozni.

2020. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
B komplex nem segít magnézium sem. Már túl vagyok rajta. fehér akác, citromfű teákat iszom de csak picit enyhít. Édeskömény jó még tudom de attól nagyon éhes leszek. De lehet veszek majd azt is. Nem tudom megszüntetni a stresszt amíg nincs vége ennek a sz@rnak az meg ki tudja mikor lesz. És pont emiatt egyedül is vagyok most. Nagyon patt helyzet. Ma csináltam karfiol levest. De bármit eszem begörcsöl a hasam tőle és mindenhova beszorul a levegő és fáj meg szúr. :(
2020. szept. 9. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Salvus vizet próbáld
2020. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen :(
2020. szept. 28. 08:41
 7/7 anonim ***** válasza:

A karfiol pont, hogy puffadós étel. A frotntint pedig nem szabad összevissza szedni, nem értem, miért írják fel az orvosok ezt midnenkinek - altatóként hat inkább és nem nyugtatóként.

Reflux diétát próbáld és a stressz kezelését. Reflux is a stressz miatt van sajnos. Zöldségleves mindig jó (kevés karalábéval,sok répa, zeller, krumpli is és tészta, hogy telítsen), zabkását is kipróbálhatod, a pulyka/csirkemellsonka is jó, natúr csirkemellszelet, natúr joghurt is mindenhez szuper (készíts egyéjszakás zabkását: natúr joghurt, zabpehely és pl alma vagy banán). Natúr joghurt finom a főtt krumplihoz vagy tört krumplihoz is. Puffasztott rizs sem árt. Banán, kígyóuborka, alma álalában nem okoz gondot.

Testmozgás is ajánlatos, pl rengeteg jóga gyakorlat van, ami a stresszt levezeti, van ami a gyomornak tesz jót és az emésztést segíti - youtubeon érdemes jól körülnézni angolul is és leutánozni a gyakorlatot.

Doktor ebben úgysem fog tudni segíteni a savlekötőkön, ppt-n kívül sajnos. Azoktól csak rosszabb szokott lenni az állapot. Pszichológus, terápia jobb lenne, ha van jó szakember és pénz rá.

Ez az oldal csodás pl: [link]

2021. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!