Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez betegség lehet nálam vagy...

Ez betegség lehet nálam vagy csak hiszti?

Figyelt kérdés
Rémálom számomra a bevásárlás nagyobb üzletben,ugyanis a bevásárló kocsit egyszerűen nem merem elengedni ha elengedem és nem tudok semmit fogni akkor bizonytalanul érzem magam de nem mindig csak ha nagyon rá gondolok,de az agyam már direkt erre koncentrál.Győzködöm magam,hogy biztos be beszélem ezt magamnak de még is így érzek.. Egy pillanatra sem engedem el szinte mert ha igen úgy érzem hogy hanyatt esek elcsúszok végem van... Pedig már 23 éves vagyok ez betegség lehet? Nem vagyok őrült.

2020. szept. 11. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon is szédülsz állva/sétálva, akkor vmi egyensúly probléma. Ha csak a boltban van ez a bizonytalanság, akkor szocfóbiára, szorongásra gondolnék elsőre. Mindig szédülés esetén általános kivizsgálás, fül- orr- gégész, neurológus. Csak boltban szédülés esetén pszichológus ajánlott.
2020. szept. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kiskoromban sokszor elestem,villamoson buszon nekem 2 kézzel kell kapaszkodni mert hajlamos vagyok elesni,el is estem már ügyetlen is vagyok. Nem szédülök hanem inkább olyan fura érzés nem tudom leírni.
2020. szept. 11. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
csak hiszti
2020. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szorongas, bizonytalansag. Bar a gyerekkor ellentmondani latszik, de..

Gyerekkoromban mar legszomjat ideztem elo magamnak, es 16 evesen ereztem azt, amit irsz. Panikbetegseggel szenvedtem. Egyszer magamtol kijottem, annyira sok elmeny ert.

Aztan visszaestem nagyon sulyosan. Nem tudtam az utcan elindulni. Gyogyszer hozott vissza innen.

2020. szept. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy valóban szédülsz-e vagy csak olyan imbolygó bizonytalanság érzésed van.

Ha a második akkor együtt tudok érezni veled én is ugyanígy vagyok, gondot okoz a bevásárlás és sajnos egyéb más dolog is az általad leírt érzés miatt.

Nálam ez szociális és agorafóbiával lett “diagnosztizalva” és terápia keretein belül dolgozok rajta, hogy jobb legyen.

Valamiért szorongsz, félsz ami még számodra sem ismeretes és ilyeneket produkál az elméd. Ha különösen erre koncentrálsz, valóban bebeszéled magadnak és csak azért is úgy lesz. De ha már így van akkor próbáld megfigyelni magad ilyen helyzetekben hogy mégis ki zajlik le benned és annak megfelelően lehet ezen tovább segíteni.

2020. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. szept. 12. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott bedugulni a füled?
2020. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem. Még eddig nem.
2020. szept. 17. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!