Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux, ugráló gyomorszáj?

Reflux, ugráló gyomorszáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Észrevettem, hogy néha a gyomorsavam sajnos eléggé eltér a normáltól és érezhetően több van belőle mint kellene. A tipikus reflux tüneteket nem érzem, tehát konkrétan a savat a torkomban vagy ilyesmi. Néha viszont olyan érzésem van (van, hogy napokig/hetekig semmi, van hogy napont sokszor) mintha a gyomorszájamnál/nyelőcsövemnél ugrana egyet valami.Tudom kicsit hülyén hangzik, de nem tudom máshogy körül írni. Ilyenkor mindig megijedek kicsit, egy kis levegőt is kell vennem, de ezen kívül semmi más panaszom nincs, soha nem duplázódik ez az érzés. Mi lehet ez?

2020. szept. 12. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi kávét, energiaitalt, szénsavas vagy rostos italt iszol?
2020. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kávét, energiaital és szénsavas üdítőt elég ritkán. Rostos/szénsavmentes üdítőt inkább.
2020. szept. 13. 11:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Attól lehet..ezt ki kell vizsgáltatni.
2020. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk már 8 éve fennáll a dolog, csak vannak "rosszabb" időszakaim, amikor az átlagnál jobban zavar :/ Üdítőket meg valóban jó lenne elhagyni....
2020. szept. 13. 12:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Jól elhúztad.
2020. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Voltak nagyobb bajaim is :) Meg a tünetek jelentkezése után kb 2 hónappal EKG, mellkasröntgen, hasi UH...mindegyik jó eredményt hozott, így nem foglalkoztam a dologgal. Inkább zavaró, mint rossz.
2020. szept. 13. 13:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Sok bélgáz képződik? Olyan, ami felfelé kívánkozik ki?
2020. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom :) Mármint nem érzem annyira, viszont amikor a kérdést kiírtam szinte konstans éreztem gyomorégést vagy valami hasonlót és ezzel együtt az ilyen ugrálások növekedését. Tegnap csak főtt krumplit ettem, meg ilyen diétás dolgokat, jobb is lett a gyomrom sokkal és ma egy ilyen ugrálást sem éreztem, így "sajnos?" biztos hogy a gyomrommal van összefüggésben a dolog.
2020. szept. 15. 18:17
 9/15 A kérdező kommentje:
és ma egy ilyen ugrálást sem éreztem -> illetve nyilván a gyomorégést sem, ezért tudom egybe kötni a kettőt.
2020. szept. 15. 18:19
 10/15 anonim ***** válasza:
az az ugrás a szíved. extraszisztolét érzel.
2020. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!