Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kakilási nehézség, lehet baj?

Kakilási nehézség, lehet baj?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, 21 éves, sokat sportolok, kellő mennyiségű folyadékot fogyasztok, rostosan is étkezem, és mégis meggyűlik a bajom a széklet ürítéssel. Sokszor csak 3-4 nap után tudok kakilni, pedig kávézom is, tehát tényleg mindent megteszek azért, hogy tudjak. És sokszor előfordul az is, hogy fáj a hasam, teltségérzetem van és hiába ülök le a vécére, semmi se jön, csak puki. Aztán persze egyszercsak általában tök random módon jön az inger és megyek, mikor máskor persze, mikor úton vagyok vagy suliban. És ilyenkor azonnal el kell menjek wc-re, mert majd bekakilok 4 nap semmi után.


Szóval csak az a kérdés, hogy ugye nem lesz ebből gondom, ez normális, hogy ilyen az anyagcserém?



2020. szept. 25. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Gondolom rost alatt a felesleges gyümölcsöt érted...


Eldobod szépen a zöldséget, mert semmi szükséged nincs, rá, megemészteni sem tudod (ezért puffadsz föl), eszel szépen jó kis állati eredetú kajákat, kellő zsírtartalommal, és máris helyrejön az epéd. :)

2020. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Hát akár normális is lehetne, de diszkomfort érzeted van miatta, szóval már nem lehet okés a dolog. Ráadásul, ha a székleted esetleg túl kemény, akkor esélyes, hogy idővel aranyér is kialakulhat, ha pedig sűrűn alakul ki aranyér, annak pedig komolyabb következményei is lehetnek.

És mivel azt állítod megfelelő mennyiséget fogyasztasz vízből és rostból is, nem nagyon tudok másra gondolni. Talán még a stressz, vagy pszichés gondok is okozhatják. Ha csak nem válaszol itt neked egy hozzáértő szakértő, én a helyedben elmennék orvoshoz, hisz teljesen tutit, csak ő tud mondani és jobb félni, mint megijedni, ha az egészségünkről van szó, szerintem.

2020. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Nővérem is ilyen, fáj a hasa évek óta, alig tud enni,vékony, vizsgálatok persze nem mutattak semmit. Jönnek itt a laktóz érzékenységgel meg miegymás. Nem tudom mi lehet, ez valami 21. századi népbetegség lehet a csajoknál...
2020. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régen én is kínlódtam ezzel, de manapság menetrendszerűen este megyek ki, miután hazaértem. Nem értem mögötte a logikát, de jó ez így. Lehet majd nálad is beáll egyszer a dolog.
2020. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem egészséges az ilyen ritmus , mert a széklet visszatartás miatt a vastagbélen kiboltosulások jönnek létre, amelyek elvékonyodott falúak és ezeken a helyeken könnyen alakulnak ki bélfal repedések. A széklet karbantartásának alapfeltétele a megfelelő életritmus, nyugodt székelési körülmények és a laza béltartalom biztosítása. Próbáld ki valamelyik probiotikumot (akár gyereknek valót), mert esetleg a bélflóra összetétele nem megfelelő.
2020. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Van erre egy nagyon jó megoldás.

Veszel egy maréknyi sima zabpelyhet és összekevered natúr kefírrel vagy joghurttal. Ha gondolod fel is dobhatod még valamivel, de így is jó ha ízlik.

Minden nap megeszel egy ilyet. Tutira rendbe rakja a dolgokat, nagyon jót tesz a beleknek és a bélrák kockázatát is csökkenti.


Én szoktam bele napraforgó magot szórni néha vagy aszalt szilvát, esetleg mazsolát. Fontos, hogy ne cukrozott aszalt gyümölcs legyen, mert az már nem egészséges.

2020. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8%

zabpehely, mint "jó"... :D Alap dolgokkal nem vagy tisztában, nem kéne a marhaságaidat itt hangoztatni.


A gyümölcs alapból cukrozott... benézted. Kb víz, cukor meg rost, és ebből 2 rohadtul nem kell az emberre.

2020. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!