Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan törődjek bele, hogy 20...

Hogyan törődjek bele, hogy 20 évesen vérnyomáscsökkentőt kell szednem?

Figyelt kérdés
Angiotensin II-receptor-blokkolót kell szednem. Ezeket lehet egy életen át szedni? Okozhatnak rákot?

2020. szept. 26. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Mire alapozod azt, hogy talán rákot okoz? Mégis melyik gyogyszer okoz rákot (az illegális dolgokat ne vegyük ide)? A gyógyszer engedélyezés ez hosszú és komplex folyamat, végig kell menni a folyamaton, egér --> majom, nem engedélyeznek olyat, ami rákkeltő
2020. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 évesen kezdtem el szedni Nebibeta-t és Norvasc-ot. Bár nyilván korai volt, de nem éreztem azt, hogy bele kell törődnöm, mert vagy szedem, vagy rosszabbul érzem magam.


Azért nehéz beletörődnöd, mert kijött valamelyik mellékhatás? Ha igen, akkor az orvosoddal beszélj róla.

2020. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs mellékhatása, csak fura, hogy ugyanúgy tablettával kezdem a napot, mint a 60 évesek:D
2020. szept. 26. 11:31
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Sokan szednek ám gyógyszert fiatalon csak nem tudsz róla mert nem mutogatják :D Nemhiszem hogy rákot okozna bármelyik közforgalomban lévő gyógyszer, mert akkor kivonnák a forgalomból
2020. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Rákot nem okoz, de megfelelő táplálkozással és mozgással a magasvérnyomás betegség visszafordítható.
2020. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem reflux alakult ki a szorongó, élhetetlen életem miatt. Azt mondják a reflux csak kezelhető, de nem gyógyítható.

De ez nem igaz, sok esetben nem is kezelhető normálisan.

A reflux azt jelenti hogy a gyomorszáj nem zár jól, emiatt a sav vagy a savgőz feljön, irritálva a nyelőcsövet és a légutakat. A refluxra való gyógyszer a savtermelést csökkenti (ez egyébként önmagában káros!) de attól még ugye a gyomorszáj nem áll helyre, tehát a gőz miatt ugyanúgy fennmaradhatnak a panaszok.

Velem is így történt. Iszonyúan elleneztem, hogy én 25 évesen már gyógyszeren éljek mint a 80 évesek 😭

De most már inkább úgy lennék vele, hogy beszedném ha legalább megszüntetné a kellemetlen tüneteimet! Csakhogy nekem sajnos nem segített.


Úgyhogy az a tanácsom, hogy ha már egyszer kialakult akkor ne ezen rágd magad, hogy X idősen gyógyszert szedsz, hanem örülj annak ha beszeded és használ.

2020. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a gyogyszer, ami rakot okozhatott nehanyaknal hosszu tavon, es erre jol emlekszel, azt nemreg emiatt kivontak a forgalombol.
2020. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
De a nevére nem emlékszel, igaz?
2020. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%

Ne törődj bele, tegyél ellene! A magas vérnyomás nem betegség, hanem állapot, ha magas a vérnyomásod, az csak azért van, mert helytelen életmóddal magadnak idézted elő.

- Kerüld a sózott ételeket (a só megköti a vizet, így nagyobb lesz a vér térfogata, ezáltal nagyobb a nyomás az érfalakra)

- kerüld a húsos kajákat, az olajban sült dolgokat, mert a koleszterin letapad az érfalakra, ezáltal kisebb lesz az erek átmérője ---> nagyobb vérnyomás

- dohányzás dettó, tönkre vágja az ereket

- Na és a fő lényeg, a testmozgás! Ha rendszeresen mozogsz, az jót tesz az ereidnek, ha nem is akarsz konditerembe járni, ezentúl ne busszal, hanem gyalog menj be dolgozni vagy iskolába. Mindennap a legalább 1 óra séta legyen meg!

- Hetente megiszol legalább 1 üveg céklalevet, ami látványosan leviszi a vérnyomást. Nemcsak a vérnyomást stabilizálja, de rengeteg benne a vitamin, az antioxidáns, ami minden betegség ellenszere. Ha legközelebb mész orvoshoz vérnyomást méretni, vágja be előtte egy kis céklalevet, hadd lessen. :D


Vagy azt is csinálhatod, hogy nem teszel érte semmit, mert magadért csak te tudsz tenni, senki más nem fog. Az orvosoknak nem érdeke, hogy meggyógyulj, nekik az az érdekük, hogy minél több gyógyszert eladhassanak + az ellátott páciensek után kapják a pénzt. Aztán majd pár év, és ahogy a "gyógyszerek" lassan tönkre teszik a szerveidet, majd írják fel a többi gyógyszert amit az eredeti mellékhatására akarnak majd szedetni. 50-60 éves korodra, ha addig még nem halsz meg a gyógyszerektől, felkerülsz a veseátültetésre várók listájára, mert a veséd addigra tropára megy a sok méregtől.

2020. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó: az írásoddal csak annyi a probléma, hogy minden előzetes biologiai tanulmány nélkülöz. Kezdjük ott, hogy nem minden magasvérnyomás táplálkozás és életmód eredetű, létezik vele született is. Ez olyan, mint a koleszterintszint. Egy kisbaba is kaphat szívrohamot, nem csak egy 200kg dagadt ember.
2020. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!