Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám kiküszöbölni az...

Hogyan tudnám kiküszöbölni az ebéd utáni asztalra borulós álmosságot? Szinte minden nap ez van.

Figyelt kérdés

Nem akarok folyton kávézni mert a gyomrom sem bírja és mentalisan sem tesz jót.

Többször eszem a nap folyamán keveset. Az ebéd is kis adag és se nem zsíros se nem cukros. Főleg lassú felszívódású szénhidrátokat eszem valami fehérjével. Ma pl zöldséges köles volt reszelt sajttal, tegnap héjában sült krumpli meg sütőtök gombás túróval de mindegy mit viszek mindig ez a vége. Érdekes hogy a tízóraitól nem csak az ebedtől leszek brutál álmos. Olyan szinten, hogy alig tudom folytatni a munkám.


2020. okt. 1. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Ja, hogy 5-kor kelsz! Ez önmagában simán oka annak, hogy kora délutánra olyan leszel, mint a mosott rongy. Ebéd erre már csak ráerősít, egy sütőtök gombás túróval - ami amúgy is gasztrobarbarizmus - meg pláne.
2020. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

6 kor kelek. Bocs, hogy merek egészségesen taplálkozni és nem egy töltött lovat tolok be egy kád zsírban csöpőgő hagymáskrumplival.

Nem vagyok vérszegény. Tökéletes a vérképem. Pont most volt.

2020. okt. 1. 20:52
 13/17 A kérdező kommentje:
De azért hihetetlen, hogy valaki abba is beleköt mikor kelek fel plusz olyan étrendbe ami még a dietetikusnak is tökeletesen megfelel.
2020. okt. 1. 20:55
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
Hogy-hogy belekötök abba, hogy mikor kelsz fel? Talán egy álmosságról szóló kérdés esetén ennek semmi relevanciája nincs?
2020. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem mindegy ha alszom 8-9 órát? Felmondani csak nem fogok.
2020. okt. 1. 21:32
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem mindegy. Ilyen alapon aludhatnánk mindig este 6-tól éjjel 2-ig is, az is 8 óra. Hidd el, kilennél. Én is jártam 6-ra, fekvés 9 után, kelés 4:50 kor. Kb szerdára már ebéd nélkül is úgy kivoltam kora délutánra, mind a kutya.
2020. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Oké, én nem kelek 5kor. Lapozzunk.
2020. okt. 1. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!