Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kell tenni ha nagyon...

Mit kell tenni ha nagyon alacsony a vérnyomás?

Figyelt kérdés
A vérnyomasom 111/58-59. A második ertéket találom nagyon alacsonynak, és volt ez már 56 is.107/56-61. Aggaszt nem e túl alacsony mert az is veszéllyes. Pedig ma is szobabicikliztem..mozgok eleget

2020. okt. 1. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mértek már ennél kevesebbet is dokinál. Világéletemben ilyen alacsony volt, ahogy anyukámé és a nagymamámé is. A doki kérdezte, jól vagyok-e, van-e valami panaszom a vérnyomásom miatt, pl. szédülés. Mondtam neki, hogy nincs, erre azt mondta, akkor nincs teendő, jobb, mintha túl magas lenne. Úgyhogy én nem foglalkozom vele. Kávézni szoktam, de koffein nélkül is jól érzem magam.
2020. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem ez más. Leesik a fejem, álmosság van rajtam. A kávét meg nem bírom..mert par nap káve ivás után nem birok éjjel aludbi.
2020. okt. 2. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam, akkor nevezhető alacsonynak a vérnyomás, ha tartósan 100 alatt van a szisztolés érték. Nekem 100/60 körül szokott lenni, de volt már 80/40 is egyszer a dokinál. Az energiaszintem megfelelő, 6-8 óra alvással jól megvagyok egész nap, bírom a fizikai megterhelést is.

Nem biztos, hogy emiatt vagy álmos. Pajzsmirigyed rendben van? Ha alulműködik, annak tipikus tünete az állandó fáradtság. Esetleg még vashiány, vérszegénység is lehet a háttérben.

Egyébként a só- (nátrium) és folyadékbevitel növelését ajánlják alacsony vérnyomásra, azt még kipróbálhatnád.

2020. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. okt. 2. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!