Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől, miért lehet ez a pár...

Mitől, miért lehet ez a pár perces lefagyás a fejemben, fejfájással és szédüléssel?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 hónapja kezdődött. Pár másodpercre kikapcsol az agyam, vagy nem tudom. Utána fejfájás van, néha durva, néha nem annyira.

Valamikor napi 2-3-szor is van, valamikor napokig semmi.

egyik nap a munkahelyen is rámjött. A többiek nem vettek észre semmit, az a legfurcsább. Utána olyan bamba voltam, szétszórt, kedvetlen.

Régebben voltak epilepsziás tüneteim, de nem lehet az, hiszen nem rángatózok, vagy ilyesmi (szerencsére).

Voltam neurológián, elküldtek eeg-re, de ott mondták, hogy az eredményre kb. 6-7 hetet kell várni (szánalmas). Utána megint a neurológiára, ott megint 3-4 hét a várakozási idő...


2020. okt. 11. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp jót tenne, ha addig is, amíg az eredmények megjönnek nagyon sokat pihennél és aludnál.
2020. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Múltkor itthon voltam 2 hétig. Nem volt kedvem dolgozni :D sokat pihentem, aludtam, és akkor is rámjött néha.


A másik dolog, hogy néha meg olyan van, hogy ilyen foltok, meg hullámos vonalak úszkálnak a szemem elött és szintén fejfájással jár. Ijesztő :(

2020. okt. 11. 19:19
 3/16 anonim ***** válasza:
Epilepsziánál nem törvényszerű a rángás.
2020. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem ilyen migrénszerű?

Bár annak is jó lenne tudni az okát.

Nekem migrénes rohamom kb. 2-szer volt, nagyon durván vibrált a szemem, kiesett a látótérből is és borzalmas hányingerem volt.

(Amikor apám élettársa felhívott telefonon azzal, hogy 4 év után hazapaterolná apámat, aki akkor már évek óta nem dolgozott, csak élősködött épp akin tudott.)


Olyan pedig egyszer volt, hogy pár másodpercre kikapcsolt az agyam.

Na az nagyon ijesztő volt.

Épp biciklivel tekertem és hirtelen jött a semmi. Pár kocka kimaradt, megszűnt az idő, megszűntem létezni, mintha néhány másodpercre meghaltam volna, aztán pár méterrel arrébb ébredtem fel és tekertem tovább. De a kettő pillanat közt eltelt időt nagyon is érzékeltem, mégpedig a semmiként.

Nem sötétség volt, nem rosszullét, hanem egyszerűen semmi.

Azóta se tudom, mi volt ez. Szerintem már 20 éve ennek, de nagyon félelmetes emlékem. Ájultam már el, de ez nem olyan volt. Egyszerűen ilyennek képzelem a meghalást és a halált.

2020. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Migrénszerű igen. Először érzek egy nagy fejfájást, utána kicsivel jön ez az emlékezetkiesés. Utána olyan, mintha másnapos lennék :D Fáj a fejem, olyan semmilyen a kedvem, nagyon szomorú leszek, mert elég ijesztő és félek, hogy újra rámjön.

Múltkor is éreztem, hogy kezd fura lenni a fejem, azonnal vettem be fejfájásellenit, aztán szerencsére ennyi. De ez igy elég rossz dolog, mert nem mindig jön rám az a pár másodperces amnézia.

Közben megjöttek az eeg-s papírok. Nem sokat értek belőle. De a végén oda van írva, hogy kóros elváltozás nincs :)


Utolsó, durva amit írtál. Pont bringázás közben. Még jó, hogy nem lett belőle baj.

Jó neked, hogy csak egyszer volt benne részed.

Bárcsak tudnám az okát. Nagyon rossz így, főleg bemenni dolgozni, hogy akármikor rámjöhet :(

2020. okt. 18. 12:31
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerdán is rámjött ez a zavartság, közben pár szót beszéltem is, ez az érdekes benne, hogy más nem veszi észre. Pont vendégen volt és utána meg olyan rossz lett a hangulat.

Most is volt az elöbb.

Nagyon el vagyok keseredve :(((

2020. okt. 18. 14:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Valószínű az lenne jó, ha akkor volnál épp rákötve a műszerre, amikor jön ez a roham. Hátha akkor kimutatna valamit.
2020. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát igen. De nem lehet előre tudni. Az időpontokat meg hónapokkal elörébb adják.

Ma is egész délután fura volt a fejem, mintha megittam volna 6 liter pálinkát :))

2020. okt. 18. 21:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Kiderult azota, kerdezo?
2020. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy érdeklődsz :)

Azóta megjött az eeg eredménye. Azt írta, hogy kóros elváltozás nincs.

Múltkor is rámjött, beszéltem valakivel telefonon. Aztán kérdezte egy ismerősöm, hogy mit mondott? Én meg azt feleltem, hogy nem tudom már :D És annyira zavartnak érzem magam, furcsálom, hogy senki nem vesz észre semmit. Egyik nap a munkahelyen is rámjött ez, egyszer csak kapcsoltam, hogy miért arra megyek, amikor fel kellett volna menni a lépcsőn. Elég durva. És azon gondolkodtam, mi lesz, ha rosszabb lesz, és nem 1-2 pillanatig tart egy ilyen, hanem mondjuk percekig? Vagy órákig? :((((

2020. nov. 8. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!