Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik valamilyen patikában...

Létezik valamilyen patikában kapható nem vényköteles altató, vérnyomáscsökkentő vagy antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Sajnos képtelen vagyok aludni, az orvosom szerint nem jó ötlet altatót szednem, a patikában kapható "valeryana night" nem ér semmit. Pontosabban arra jó, hogy elalszom ugyan, de nagyon gyakran felébredek. Egyszerűen megsülök éjjel, a szívem nagyon gyorsan ver és mindig eljön a pillanat, hogy nem tudok már visszaaludni. 3 óra alvással nem tudom mennyire tudnék funkcionálni a munkahelyemen, vagy bármilyen területen. Eddig altatókkal próbálkoztam, de ez csak tünteti kezelés volt. Mit tehetnék még? Nem iszom alkoholt, délután 5 óra után nem iszom koffeint (előtte se sokat, csak ebéd után), az ilyen gagyi házimegoldások pedig nem nagyon hoztak áttörést.


Így most abban gondolkodom, hogy a talán a pulzusom/vérnyomásom magam, és ha ezt sikerülne leverni, akkor talán tudnék aludni rendesen. Vagy valami vidító antidepresszánst, hogy ne legyen az, hogy kínoznak a pocsék gondolatok, mikor lefeküdnék aludni.



#alvási probléma #Az őrület határán #az életem túl szomorú #nem tudom meddig bírom még
2020. okt. 14. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs, ezek nem veszélytelen szerek, hogy csak úgy kapkodjuk, mint a cukorkát, szakorvosi felírásra adják ki. Délután 2 után nem szabadna kávét inni, a koffein lebontásának felezési ideje 6-8 óra, magyarul ha te 2 kor pl megiszol egy kávét, annak koffeintartalmának fele még este 8kor is benned van. Nemhogy ha 5kor iszol meg valamit... fizikálisan is lefáradsz, sportolsz eleget? Este hogyan alszol el, mennyire vagy nyugodt? Általában kellemes, vagy stresszes időszaka ez az életednek? Vérnyomásodat méred rendszeresen? Vérvételen mikor voltál utoljára?
2020. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.


Igen, az altatókkal is ez történt, ezért is nem szedem tovább, mert rögtön függő lettem (és kicsit hiányozni is fog az az érzés, az a nyugalom, lebegés alvás előtt), úgyhogy nekem mindennel vigyázni kell.


Csodás a koffeines dolog, tehát akkor az ember vagy beszopja, ha korán kelt és elalszik délután, ami miatt nem fog tudni este, vagy kólát iszik és amiatt nem fog tudni este. Csodálatos 22-es csapdája.


Munkahelyen a karjaimat használom elsősorban, deréktól lefelé nem mozgok semmit szinte. A karjaim el is fáradnak, ahogy a váll, hát egyéb felsőbb részek szintén.


Minimálisan sem vagyok nyugodt, egyedül altatókkal sikerült elérni a nyugalmat, amit én tévesen boldogságnak éltem meg (sajnos), mivel az életemben nincs boldogság, semmi. Általában "időre kell" aludni, ami tönkreteszi az egészet, hogy az is stresszel, ha nem sikerül korán elaludni, mert annál rosszabb lesz a holnapi nap. Ilyen 6 órás alvásoknál már egésznap kínlódom, 4 órásnál szédülök, ennél kevesebbel pedig konkrétan belázasodom.


Stresszes, nem is kicsit. És boldogtalan. És a stressz csak növekszik. Az életem semerre nem tart, jöttek az idétlen - és idegesítő - "járványügyi" regulák amik a maradék szabadságérzetem is elvették, motivációm semmi, igazából a depresszió összes tünetét mutatom, ezért vagyok gondban. És nem tudom hogyan lehetne ezt elmúlasztani, a gyógyszerek csak tüneti kezelésre jók (+ függővé válik tőlük), de így meg szépen lassan lépdelek a temető felé, mert egy idő után kirúgnak majd, vagy én mondok fel, utána idegösszeroppanásom lesz. De ezt nem szeretném, mert akkor bezárnának. És a bezártságot sem bírom elviselni igazán.


Nem tudom, létezik-e még kiút, én jelenleg nem látom azt.

2020. okt. 14. 19:13
 3/4 TR75 ***** válasza:
Amit megpróbálhatsz, az a Remotiv Extra, de nem olcsó. És kell olyan 1 hónap, mire hatni kezd. Gyógynövényes, antidepresszánsok és bizonyos nyugtatók mellett nem javasolt szedni.
2020. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kell valami életcél ami miatt érdemes élni. Több szabad levegő, sport, hobbi. Nekem a gitározás a hobbim. Naponta órákig is elvagyok vele, totál ellazít. Kipróbáltam a GINKGO HAWTHORN capsulát. Lehet a dm-ben is kapni. Természetes galagonyás cucc. Egész jól levitte a vérnyomásom. Végre nem kalapál a szivem. Este van, hogy bedugom a fülest valami esőt benyomok a youtubeon. Jókat tudok aludni tőle.
2020. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!