Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vegán pizzától mehetett a hasam?

Vegán pizzától mehetett a hasam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában ha rostosabb dolgot eszem azt nagyon megérzi a szervezetem. Tegnap még semmi szokatlan nem volt, de este ettünk egy mirelit vegán pizzát, egy felet bevágtam. Nagyon sok zöldség volt rajta: aprított spenót, paradicsom, passzírozott paradicsom, hagyma, gomba.. Sőt tegnap teljes kiőrlésű kenyeret is ettem.

Reggelre csikarta a hasam és úgy ahogy volt vissza is köszönt.


Lehetett ez a sok rosttól? Vagy a hasam már nem bírja a mirelit ételeket arra is gondoltam, mert szinte sosem eszem már ilyet.



2020. okt. 15. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Abban a pizzaban nem volt sok rost.

Valószínűleg a teljes kiőrlésű kenyér okozta. Nekem is szokta sajnos 🙁

A lildben vettetek a vegán pizzát?

2020. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Aha :D

Az a verdura pizza volt vagy mi.

ott vettem a kenyeret is, német rozskenyér. teljes kiőrlésű rozslisztes, dupla szenyót csináltam ezért 4 szeletet ettem.

finom volt egyébként, de utána kicsit éreztem hogy huha ez lehet ki fog pucolni.. pedig hát ugye ez volna az "igazi" kenyér, tény, hogy savanykás ízzel jár

2020. okt. 15. 09:41
 3/16 A kérdező kommentje:
bár most ha visszagondolok ismerős a csomagolása, asszem egyik barátnőmnél ettem egyszer ugyanilyet és már hazaúton csikarta a hasam és pucolt akkor is. Lehet ehhez hozzá kell valakinek szoktatnia a szervezetét, ha előtte nem ilyen pékárut evett
2020. okt. 15. 09:43
 4/16 anonim ***** válasza:

:D hát nem tudom, én nagyon sokáig próbálkoztam, de nem bírta megszokni a belem 😵

Egyedül az megy, ha én sutok kiflit vagy zsomlet..és annak 70%a zabpehelyliszt, 30pedig fehér.

Tudom, hogy nem a legjobb, de ettől legalább nincs bajom és csaknem sima feherlisztes pékárut eszek...

2020. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen annál biztosan jobb, sőt ebbe te biztos tudod hogy mit teszel bele.

Szerintem én is inkább átállok majd a barna cipóra az talán annyira nem vészes. :D

2020. okt. 15. 10:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem egyszer meséltek olyat - aztán nem tudom mennyi valóság alapja van - hogy ez a teljes kiőrlésű dolog napi fogyasztásra legalábbis parasztvakítás, mert hogy a gabonafélék természetesen úgy vannak jelen a Földön, hogy "óvják" kicsinyeiket és a héja az gyulladáskeltő hatást gyakorol a szervezetben. Ezért nem kéne a búza/rozs stb. teljes egészét fogyasztanunk. Persze rost forrás, de ugyanannyit árt is elméletileg.
2020. okt. 15. 10:40
 7/16 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet gluténérzékenység is. Jó lenne, ha tudnánk azt, hogy mit eszel általánosságban egy nap.
2020. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1,4-es vagyok:

Igen + mi búzát termelünk. És apám mindig azt mondja, hogy O sose enne teljes kiőrlésű dolgokat, mert a héját éri a sok vegyszer, permet.

2020. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7

Szerintem akkor mindentől menne a hasunk ami gluténos, nem csak a teljes kiőrlésűtől..?

Én eszem más kenyeret is néha és attól másnap nem volt ilyenem. De egy csomó mindenben szintén van, plusz voltam IgG teszten és negatív lett nekem mindenféle gabona.

2020. okt. 15. 16:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Jól mondod, ezért is akartam tudni, hogy általában miket eszel. Így valószínüleg nem gluténérzékenység, ami jó. :)
2020. okt. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!