Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi váltja ki az aurás migrént?

Mi váltja ki az aurás migrént?

Figyelt kérdés
Pár hónapja volt nekem először. Elsőnek azt hittem megvakulok, vagy valami rohamom lesz. Vérnyomásomat megmértük és minden rendben volt, csak egy jó ideig nem láttam teljesen. Először kis vibráló szürke pontként kezdődött majd ilyen W alakú fél holdas szivárvány szerű cikk cakk vonalas dologgá alakult, vagy hogy fogalmazzam meg. Pár perc után szerencsére elmúlt. Sosem volt ilyenem. Mi válthatta ki? Egyáltalán mitől lesznek olyan cikk cakkok? Közben nem fájt a fejem, de nagyon fura volt. Utána néztem és ez elvileg aurás migrén, de nekem épp nem fájt a fejem. Csukott szemmel is élesen láttam az ábrát. Előtte sportoltam a kelleténél többet, lehet emiatt is? De ez előtt is sportoltam de semmi ilyen nem volt. azóta sosem volt, milyen gyakran jön elő, vagy mitől jöhet elő? 23L

2020. okt. 15. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked kell kitapasztalnod az okát, sajnos a migrén az egy olyan dolog, aminek sem az okát, sem a pontos kezelését nem tudja a tudomány. Főleg úgy nehéz, ha nincs is fejfájásod utána.
2020. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a cikk cakkot? amigrént még értem, de a villódzásokat nem? Sosem volt ilyenem így elég nehéz kitapasztalni és azóta sem volt..
2020. okt. 15. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a migrénaura, ami megjósolja a migrént. Előfordulhat fejfájás nélkül is. Pontos okát nem tudni, köze lehet hozzá az agyi ereknek. Agyvérzésnél is jelentkezhet, de nem valószínű, hogy ez nálad fennálló probléma volt.
2020. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
5%
Ilyen tünet lehet cukorbetegség miatt is,vagy szemprobléna miatt. Ez nem migrén.
2020. okt. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kivanom, hogy migrenes legyel, de ennek legalabb van magyarazata.

Nekem egeszsegesen, kozepkoruan szinten volt egy hirtelen jott latoter-kiesesem, es nagyon ijeszto volt. De negyven perc mulva hirtelen elmult, mire behivott az orvos, ami egy sarokra van amugy, addigra elmult. Masnap fajt a fejem. Migrennek nem nevezem, de azonnal beveszek gyogyszert es utana is kell.

Elnezest, a sajat bajomba merultem. Valaki masnak volt-e ilyen. Hirtelen foltokban nem lattam, es kb mintha sok-sok fenyes kor helyen nem lattam volna, csak kozte. Plusz baloldalt egy eros feny. Eloszor annyira durva volt, hogy se a rejtenyt, se a kepernyot nem lattam annyira, hogy eltereljem a figyelmem.

2020. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es

De, ez tipikus migrénaura.

2020. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Így van, tipikus migrénaura. 33 éves vagyok, 37 hetes terhes. Nekem gyermekkorom óta van, csak pár éve jöttem rá hogy mi ez pontosan. Évente 3-4 alkalommal jött elő, most a terhesség alatt már 4szer is volt, egy épp pont ma.

Sosem tudom mikor, mitől jön, csak jön. Kb negyed óra, ugyanazok a tünetek, amelyek a kérdező leírt. Fejfájás utána nincs, vagy nagyon tompa. A házi orvosom Relpax gyógyszert írt, kifejezetten erre a fajta migrénre van. Az aurás tüneteket nem mulasztja el, mivel sosem tudni mikor jön, de tágítja az ereket a fejben. Amúgy tényleg az alvás a megfelelő gyógymód.

2020. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!