Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van az, hogy nagyjából...

Mitől van az, hogy nagyjából nincs olyan szag illetve illat, amitől ne kapnék hányingert?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja tapasztaltam először, hogy kibontottam egy tasakos szalámit és majdnem elhánytam magam. Azóta ott tart a dolog, hogy legyen az undoritó szag, vagy egy kellemes parfüm, egyszerűen nem bírom elviselni... A terhességet kizártnak tartom, mivel évek óra tablettát szedek és ugyanúgy megjön a havi vérzésem, plusz pco-m van.

2020. okt. 20. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez az úgynevezett parozmia. Leggyakrabban felső légúti fertőzés miatt alakul ki, de a fejet érő trauma (ütés) és káros, toxikus anyagokkal való érintkezés is előidézheti.
2020. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ebből "kigyógyulni"? Vagy lehet ezzel csinálni valamit? Már nagyon bosszantó, konkrétan a maszkot lassan nem is kötelezettségből hordom, hanem mert elfolytja a szagokat...
2020. okt. 20. 20:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Konkrét kezelés nem létezik, a kiváltó okot kell kivizsgálni, majd kezelni. Volt esetleg előtte fejsérülésed?
2020. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
10 éve agyrázkodás, azóta semmi... napját se tudom annak sem, mikor voltam utoljára beteg. Viszont két hónapja altattak, talán attól!?
2020. okt. 20. 20:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt esetleg lehet tudni, hogy mivel idézték elő az altatást? Milyen műtétről volt szó?
2020. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mellemből kiszedtek egy jó indulatú daganatot és vénásan kaptam. Kb. fél órás volt.
2020. okt. 20. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Eddig egy darab hasonló esetet sikerült találnom, viszont ott agyműtétről volt szó és máig nem tudni, hogy az altatás vagy maga a műtét okozta a problémát. Kutatok tovább, szólok, ha találok valamit.
2020. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2020. okt. 20. 21:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azért időközben megpróbálnék használni néhány természetes hatóanyagtartalmú orrsprayt, pl. sóoldatos. Minden egyes illatra érzékenyen reagálsz?
2020. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ételre és a füstre különösen, minden más ezekhez képest nem olyan durva, csak érzem, hogy fu hát ez...
2020. okt. 20. 21:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!