Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valamit kezdeni ezzel a...

Lehet valamit kezdeni ezzel a hipohonderséggel?

Figyelt kérdés
Elég bosszantó tud lenni mostmár. 20 éves vagyok és kb mindentől félek, hogy halált okoz. Múltkor csak úgy random elkezdett görcsölni a hasam, persze abban a pillanatban kerestem rá neten, hogy biztos halált okoz.. Na persze.. Valszeg tenziós fejfájásom is van amit majd amúgy elmegyek kivizsgáltatni meg feliratni gyógyszert rá, de már arra is full rá stresszelek, beképzelek halálokat és már a stressztől szédülök is illetve szarul alszom. Lehet valamit kezelni ezzel mert pánikbetegséggel is küzdöm emiatt. Nyugtatókat nem igazán szeretnék szedni, 20 éves vagyok basszus.. kösz nem :D

2020. okt. 21. 19:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Van élet pszichiáter nélkül is gyerekek :D
2020. okt. 21. 21:06
 12/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Miért írtad ki a kérdést?


A pszichés betegségek kétféle módon kezelhetőek: pszicho- és gyógyszeres terápiával. (általánosságban)

Te eleve mindkettőt elutasítod.


Mi értelme így érdeklődni? Mire számítottál? hogy jön valaki, aki kézrátéttel, vagy ráolvasással megszabadÍt? Akkor az ezo rovatban keresgélj!

2020. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én a pánikbetegségemmel mentem pszichiáterhez, orvosságot is szedtem de hiába. Aztán sikerült egyedül túl lennem rajta többnyire
2020. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is 20 vagyok, mégis gyógyszert szedek, ez van.

Lehet, hogy a saját elhatározás a legfontosabb, de azt hidd el, aki igazán szorong annak orvosi segítségre van szüksége. Ebben nem hinni kell, meghallgat, megkérdez mi a helyzet, időről-időre követi, felfedi mik lehetnek az okok, rávezet a megoldásra, oldja benned a negatív gondolatokat. Ez idő, és sok esetben pénz sajnos, de ha én nem kerestem volna fel az orvosom, már rég a pszichiátrián feküdnék vagy kórházba, mert enni nem mertem a szorongástól és csomó bajom is lett (savtúltengés, stb).

Szóval ha nem üres hiszti hanem tényleg szorongsz, orvos, aki majd segít leküzdeni (úgyis magadnak kell, mindez csak mankó, a gyógyszer is).

Ha meg nem olyan fontos ez számodra, csak így néha jut eszedbe ez a hülyeség és el tudod terelni a figyelmed, akkor nem komoly szorongás, lehet, hogy megbirkózol vele orvos nélkül is. :)

2021. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!