Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka az állandó...

Mi lehet az oka az állandó hőemelkedésnek? Létezik, hogy nekem "ilyen"?

Figyelt kérdés

4 éve kezdődött a dolog - vagy csak akkor tűnt fel, mert előtte nem nagyon méricskéltem pont a testhőmet.

Folyamatosan 37-37,4 között van a testhőm, pláne este. Alapból hipochonder vagyok + pánikbeteg is enyhén, szóval nem tudom jó szívvel mondani, hogy nincs más tünetem, szóval inkább azt mondom, hogy sosem sikerült igazolni semmilyen betegséget.

Voltam többször vérvételen, pajzsmirigy + nyaki nyirokcsomó ultranhangon, egyszer hasi UH-n, egyszer pedig szívultrahangon + EKG-n is, és koponya MR is volt (más okból). Soha nem találtak semmit. Ezek a vizsgálatok évekkel ezelőtt voltak, de a tüneteim akkor is ugyanúgy fennálltak.

Ilyen tüneteim gyakran vannak: ájulásérzés, enyhe hasmenés (főleg, ha kávézom), hányinger (hányás 20 éve nem), néha magas pulzus, néha meg alacsony, nehezen tűröm, ha zárt térben meleg van, fejfájós vagyok, stb.

Keményen edzek, a sportot bírom (bár, közben is néha beszédülök, hányinherem van, de ez nem állít meg), kitűnő erőben vagyok egyébként, simán felrohanok 1-1 kisebb hegyre, és nagyon ritkán vagyok akár megfázva is, és mindig gyorsan gyógyulok.

Na de itt van ez az állandó 37 fok feletti testhő, amire egyetlen orvos sem mondott semmit, nem érdekelte őket nagyon.

Nos, foglalkozzak még ezzel, vagy fogadjam el? Más esetleg tapasztalt már ilyet?



2020. okt. 27. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, nekem fogamzásgátló (!) használata mellett volt ez. 10 év alatt 7 vagy 8 félét szedtem. Véletlenül tűnt fel a jelenség, majd az is, hogy abbamaradt. Minden orvos csak meresztette a szemét, ha ez szóbakerült. Magyarázat azóta sincs rá, lehet, hogy az összefüggés sem igaz, csak pont egy időre esett a tünet megjelenése és a megszűnése

Nálad nem tudom mi lehet, pláne ha férfi vagy.:)

2020. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs különösebb tüneted, nem érzed magadat gyengének, akkor lehet te egy ilyen alkat vagy. Lehet nálad ez a normális. Vérképet nézess, és akkor abból kiderül, van e valami krónikus gyulladás esetleg benned..
2020. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez. Mondjuk én rendesen pánikos és szorongásos zavaros vagyok, állandóan ugrál a teshőm a normális (36,7-8) és a szerintem már picit magas (37-37,4-ig szokott általában felmenni max). A többi tünet amit leírtál, az is fullba erre utal szerintem. Én is állandóan ilyeneket érzek, hol a fejem fáj, hol a nyakam/hátam, hol a gyomrom szar napokig és alig tudok enni. Én járok autogén tréningre, pszichiáterhez és gyógyszert is szedek, sajnos jobb lenne, ha te is nekiállnál valamilyen kezelésnek, mert különben könnyen rosszabb lehet. Én is hipohonder vagyok, állandóan valamilyen betegséget képzelek be, rettegek. De elmentem vérvételre, ahol azt mondták a vérképem tökéletes, pedig már vártam a halálos ítéletet hogy valami orbitális elváltozás lehet bennem, mert állandóan magas a testhőm, illetve más tüneteim is vannak.

Szerintem emiatt van az biztos. Esetleg amit az első írt, fogamzásgátlót én is szedek, az is tud fura dolgokat művelni, tekintve, hogy a hormonokra hat. Ennyi vizsgálaton átestél, biztos nagy baj nem lehet. Ez csak pszichés, én majdnem mérget vennék rá. De bármi válthat ki ilyet, akár a kemény sport is, ez izomhúzódás, túlzott fáradtság, pánik stb... Nem érdemes rágódni rajta. Ha beteg leszel valójában, azt majd megérzed, ne aggódj. És fontos: ne méregesd! Én is ebbe a hibába estem bele, egész nap lázat méregettem, aztán elhagytam, és nem foglalkoztam vele. Csak magad húzod fel, hiszen nem vagy beteg, ki érdekel, hogy picit felmegy a testhő. Olyanról is hallottam, aki folyamat egy időben méregette (pánikos), és állandóan abban az időintervallumban volt magasabb a testhője, amikor mérte. Valószínű mert már szorongott attól, hogy láza lesz megint és valami baja van. Persze ha tényleg rosszul van valaki, és folyamat mondjuk 38 körüli, akkor arra tényleg azt mondom, hogy nincs rendben valami odabent.

2021. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!