Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van más is aki hasonlóan érez?

Van más is aki hasonlóan érez?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje depressziósan ti is úgy érzitek, hogy elszalad mellettetek az élet, nincs időtök, energiátok semmire? Nem sok minden érdekel? Az időtök nagy részében letörtek vagytok? Az alkohol segít, de csak amíg "tart", mindenki körülöttem viszi valamire, csak én nem? Viszonylag jól keresek, de mire költsem el? Nem érdekel semmi, nem érzek semmi pozitívat. Látom a sok embert körülöttem, akik valamit akarnak elérni/csinálni, irígylem őket, mert tudom, hogy én nem..... Életkedv lenne, de mit csináljak? Nem érdekel semmi. Számlákat befizetem, elmegyek dolgozni, nézek magam elé, és várok... Üres vagyok...

2020. nov. 9. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg azt érzem elmegy az életem, a fiatalságom. Akartam utazni, egy csomó mindent csinálni még, erre itt vagyok hirtelen munkanélküliként, a szüleim nyakán és semmi se fog megvalósulni a terveimből. De éljen a vírus! Gratula mindenkinek érte, akinek volt köze hozzá!
2020. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lehető Legrosszabb " taktikát" választottad,ez pedig az alkohol.Az első lépés a legnehezebb,próbálj meg segítséget kérni és tűz ki apró célokat
2020. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az alkohol azért nem a lehető legrosszabb. Nyilván tartsd kontroll alatt. Ne minden nap igyál. Legyenek állomások. Mondjuk igyál minden pénteken meg szombaton. Vagy Legyenek mértékeid. Nyilván volt kiváltò okod. Amihez kötni tudod. És, ha a válaszod "nincs" hidd el akkor is van . Amúgy ez az élethelyzet a depresszió melegágya. Keress kontaktust. Erre a gyakori kérdések is jó. Írj privát. Találj közös nevezőket. Nem azt mondom, hogy ez a végleges megoldás, de áthidalásnak tökéletes.
2020. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan érzek...márciusban tele voltam még motivációval...hatalmas erővel vetettem bele magam mindenbe...3 hónapig voltam otthon (korona) azalatt az idő alatt rengeteget tanultam, takarítottam, sütöttem , főztem, sétáltam , olvastam, nyelvet tanultam a munkahelyemnek csináltam videókat arra sokszor egész napjaim rámentek...

megtanultam videót szerkeszteni, megvágni, megtanultam olyan dolgokat amiket addig soha nem csináltam , jelentkeztem 2 versenyre is stb stb...aztán a 3. hónapban amikor észrevettem, hogy ok...a 2 versenyből egyik sem sikerült, az online munkáimra nyilván max. egy dicséretet kapok, attól a fizetésem nem lesz több akkor egyik pillanatról a másikra teljesen elhagyott a motivációm...kész ..onnantól süllyedek egyre mélyebbre ami a motivációt illeti..közben csomó dolog összejött, gyülekeztek a felhők a fejem felett, de most már egyre jobban tisztul ki az ég, csak a motivációm még nem tért vissza...

Talán azért, mert úgy érzem hogy nincs sok értelme a hajtásnak...

hajtottam ezerrel a karantén alatt, próbáltam fejleszteni magam , rájönni , hogy mi a nekem való irány de nem lett gyümölcse..

Március óta most októberben kaptam meg az első teljes fizetésem (előtte kormánytámogatást kaptunk csak) aztán október még egy havi fizetés tök jó..most jelenleg ott tartok, hogy megint leálltunk, azt sem tudjuk, hogy kapunk e egyáltalán most majd valami fizetést erre az időre vagy sem, szóval...tényleg a motivációm elfogyott....

tudom, hogy össze kell szednem magam és tudom, hogy szerencsés vagyok, hogy kaptunk támogatást, és nem hagytak fizetés nélkül minket , szóval szerencsések vagyunk, de azért megviselt, amikor rájöttem, hogy hiába hajtottam 8 évig , a fizetésem megint majdnem a felére csökkent, pont annyira, mint amikor elkezdtem anno 60 ezerért dolgozni 8 éve...

Szóval...van az úgy, amikor az ember azt érzi, hogy hiába csináltam munka mellett még egy szakmát, hiába csináltam munka mellett még egy középfokú nyelvvizsgát csak úgy, attól nekem az anyagi helyzetem nem lett jobb...most legalábbis úgy érzem , mintha az anyagi nehézségekkel teli gödörből , ahonnét nagy nehezen lassan kimásztam, visszarúgtak volna...

Ez ilyen...ez az év ilyen és ezért is csökken a motiváció...

viszont tudom, hogy igenis ki kellene használni most ezt az időt..ha másért nem akkor max azért, mert a tudást, amit megszerzek ez idő alatt, senki sem veheti el tőlem és annyival gazdagabb leszek...

Ez most mindenkinek nehéz időszak, de ad lehetőséget a változtatásra, amit talán a hasznunkra fordíthatunk...

csak valahogy sejhajon kell rúgni saját magunkat megint...:)

Mindenkinek kitartást ehhez a feladathoz..:D

2020. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja és a témához visszatérve ez lett volna a lényeg, bevallom én is elkezdtem inni nő létemre...nem sokat nyilván, de azért sokszor hétköznap is kicsit ha úgy van kedvem, vagy ha túl stresszesnek érzem magam...de nekem ez most kell és nem érdekel..
2020. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!