Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Újabban alkohol ivása után...

Újabban alkohol ivása után miért van elmosódó látásom, rossz közérzettel és gyengeségérzettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves budapesti férfi vagyok.

2017 októberétől erősen alkoholista voltam. Napi 1 liter bor és hozzá 2-3 sör volt az adagom. Az elmúlt 2 hónapban sikerült ezt napi 7.5 dl borra csökkentenem és már sört nem iszom mellé.

2011 óta pánikbetegségre 2019 decemberéig, amíg nem vitt el a rohammentő egy akkori túlivás miatt napi 3 szem 0.25mg-os frontint szedtem, azóta súlyosbodó szorongásom miatt napi 4 szem 0.25mg-os frontint szedek.

Az alkoholcsökkentést óvatosan igyekszem végezni, a pszichiáterem tanácsára heti 10 grammal, ami 1dl bornak felel meg esetemben.

Az utóbbi időben egyre gyengébb vagyok, mikor alkoholt iszom, látásom elmosódottá válik, és ilyenkor ha beszélek sokszor bedadogok. Tegnap többször mértem vérnyomást ilyen rosszullétek alatt 105-120 között volt első érték, 2. érték pedig 60-75 között. Szóval elméletileg nem a vérnyomás okozhatja. Itthon 2013 óta ( 2011 óta tartó pánikbetegségem miatt ) pulzoximéterem is van, mely a véroxigént is kijelzi a pulzus mellett, de ilyen rosszullét alatt a pulzus is normális, és a véroxigénszintem is 97-98%-os. Mi állhat a kb. 1-2 órán át tartó gyengeség mögött ilyen esetben? Hajam is az elmúlt fél évben a fejtetőn elkezdett látványosan ritkulni, és ha végigsimítom a fejtetőmön a kezemet akkor tele van hajjal, kb 8-10 szál a tenyeremen marad.

3 hónapja végzett teljes laborom rendben, leszámítva az emelkedett monocita értéket, de a háziorvos legyintett rá, hogy ne foglalkozzak vele. Pajzsmirigy hormonok is rendben. Viszont utóbbi 3 hónapban majdnem minden este erős szorongásos, pánikrosszulléteim is voltak.

Lehetséges, hogy a sok stressz egy olyan idegkimerültséget okozott, hogy kevés alkohol ivása is ilyen szomatikus tüneteket váltana ki? Vagy mire gondoltok, mi lehet ez?

Szorongok és félek, hogy 3 év napi szintű ilyen ivással, ahogy éltem, nem e tönkretettem érrendszeremet, vagy valami mást a szervezetemben.

Mellette 18 éve hajnal 4-5 körül fekszem és dél körül fekszem.

Várok minden hozzáértő választ.

Köszönöm!


35/F



2020. nov. 13. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb az idegeid lehetnek. Esetleg pont azert lettel alkoholista, hogy enyhitsd a szorongasod, es most tamasz nelkul maradtal. Esetleg az alkohol legkisebb hatasa a panikot inditja be egybol, nem a szervezeted reagal, csak az idegrendszered.

Ez a Frontin egy ilyen esetben nem nagy mennyiseg. Antidepresszansok szoktak igazan hatni a szorongasra, panikra. A Frontin sokat segit, de gyokerestol az antidepresszansok szoktak. En a regi tipusu Paroxatot szedem, hat het utan egy husz eves panikbetegseget tett sinre. De azota ujabb, allitolag jobb gyogyszerek is vannak.

2020. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sikerült rendbe jönnöd és köszönöm a válaszodat.

Azt mondod erre a Frontin mennyiségre a 3 éven át tartó 1 liter bor és 2-3 sörök se okozhattak maradandó károsodást az érrendszeremben, vagy vegetatív, autonóm idegrendszerben?

2020. nov. 13. 15:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember. De maga a Frontin plane ilyen mennyisegben - es ez nem a gyogyszerre ivas reklamjanak a helye -, egeszen biztosan nem okoz karosodast.
2020. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Cukorbetegség?

A monocita térfogat gyulladásra utal.

2020. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Éhgyomri cukrom legutóbb 7.3 volt, de a háziorvos se foglalkozott vele.

Mit értesz térfogat gyulladás alatt?

2020. nov. 14. 01:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja nem úgy értem, hanem a monicita megnagyobbodott térfogata mindig gyulladásra utal. És szerintem sok a 7,3as cukor. Napközben ez nyilván több. Apám 8asnàl már panaszkodik homályos látásra. Talán indulj el erre.
2020. nov. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi, épp az a fura, hogy evés után többször gyógyszertárban mérve, vagy pedig ivás után olykor 3.9-re is leesett a cukrom.
2020. nov. 14. 12:31
 8/15 A kérdező kommentje:
Volt olyan eset, hogy gyengeséggel ( ájulásérzés, szédülés, elmosódott látás, tompaság ) bementem több alkalommal gyógyszertárba ahol mérnek cukrot, és ilyenkor teljesen jó 4-5 közötti cukorszinteim voltak az étkezés után 2-3 órával, vagy ivás után 1-2 órával. Legutóbb 3.9-es cukrot mértek, ami még határeset, és nem hipoglikémia.
2020. nov. 14. 12:38
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

"egyre gyengébb vagyok, mikor alkoholt iszom, látásom elmosódottá válik"

Az áteresztő bél szindróma tipikus tünetei.

2020. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó választ, ez az áteresztő bél szindróma mit akar magában? Valószínű a 3 év napi szintű nagy ivászat hazavághatta volna a bélflórámat teljesen? És nem úgy szívódhatnak már fel a tápanyagok a szervezetben?
2020. nov. 15. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!